Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jak vybrat krmivo pro kočky

Mnozí lidé jsou překvapeni, když zjistí, že vlastně neexistuje nic takového jako perfektní krmivo pro kočky. Pravda je totiž taková, že co může vyhovovat jedné kočce, nemusí být úplně správné pro druhou. Přesto není výběr dobrého krmiva žádnou vědou. Chce to jen vyzkoušet.

Možná není úplně nejlepší vsázet na krmiva, na které vidíte neustále reklamy v televizi a na billboardech. Jak to tak bývá, to, co vám o nich tvrdí, je pravda možná z poloviny. Pokud se začnete o kvalitní kočičí krmivo trochu více zajímat, objevíte i značky jako Carnilova, Orijen, Meowing Heads, Acana nebo Annamaet. Majitelé koček na nich oceňují především to, že neobsahují žádné konzervační látky ani barviva a obsahují maso a suroviny pocházející pouze z přírody.

Tip: Krmiva těchto značek nabízí e-shop www.zveros.cz. Garantují dopravu zdarma na veškerý sortiment a doručení po Brně již v den objednávky.

Na co dávat pozor při výběru krmiva pro kočky?

Existuje pár tipů, na které je dobré dávat si pozor.

meowing_heads

Naučte se číst etikety. Volba zdravých granulí pro kočky začíná pochopením nutričních potřeb těchto čtyřnohých zvířátek a čtením etiket. Jedině tak se dozvíte, co krmiva pro kočky obsahují.

Hledejte kvalitní proteiny. Kočky jsou masožravci, potřebují živiny, které se vyskytují v mase – např. taurin, některé mastné kyseliny a vitamin A. Na rozdíl od většiny savců si totiž vitamin A nedokážou vzít z beta karotenu.

Sáhněte jen po stravitelných sacharidech. Kočky vůbec nemají nutriční požadavek na sacharidy, ale v případě, že jsou vysoce stravitelné, jim nevadí. Příkladem dobrých zdrojů sacharidů pro kočky jsou například vařená rýže nebo ječmen.

Dbejte na vlhkost. Vzhledem k tomu, že kočky jsou původně pouštní zvířata, mají tendenci málo pít. Proto by měly potřebnou vlhkost získávat také z potravin. Kočičí strava ve volné přírodě by obsahovala přibližně 78 % vlhkosti, zatímco suché kočičí granule jen asi 10 % vlhkosti. Proto je třeba kombinovat suché krmivo s konzervami a syrovými potravinami, aby nedošlo k dehydrataci.

Publikováno: Čtvrtek, 19 Listopad, 2015 autorem Facemag.cz