Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jak ušetřit pomocí slevových kupónů

Chcete ušetřit při nákupu na internetu? Možná už jste slyšeli o slevových kódech, které vám dávají slevu do eshopů. Nabízí je spousta internetových obchodů a prakticky jsou dva modely slev. Buď se jedná o slevový kupón, nebo jen slevový odkaz.

Jak uplatnit slevový kód?

Slevu do internetového eshopu můžete získat dvojím způsobem, jak už bylo řečeno. Pokud jdete přes slevový odkaz, nemusíte se o nic starat, protože sleva vám je automaticky započítána tím, že jste klikli na určitý odkaz.

Když dostanete či někde na internetu najdete slevový kupon, při dokončování nákupu a zadávání adresy a způsobu platby zadáte získaný kód. Většinou si pole pro zadání kódu všimnete, bývá zřetelně označeno, jakmile kliknete na nákupní košík a chcete dokončit nákup. Pokud ho ale nevidíte, zkuste zapátrat, jestli jsou na eshopu FAQ (často kladené otázky). Jestliže ne, nebojte se kontaktovat zákaznický servis stránek, pokud ho mají k dispozici. Rovněž se můžete zeptat kohokoliv jiného, koho máte u sebe. Třeba jste si místa pro vložení kódu skutečně jenom nevšimli.

Kde kód sehnat?

Existují speciální stránky zabývající se slevovými kupóny. Například na slevovekody.com jich najdete hromadu a ze všech kategorií. Můžete si je třídit podle kategorií, nejnovějších, nejlepších nebo top 15.

slevy

Když si nainstalujete do prohlížeče jejich rozšíření, budete dokonce informování o každé slevě, jakmile najedete na nějaký eshop, který aktuálně slevu nabízí.

Na co všechno se dají kupony sehnat?

Na všechno. Elektroniku, oblečení, květiny, víno, kávu, hodinky, spodní prádlo, zájezdy, nádobí a tak dále. Slevové kódy nabízí eshopy ze všech odvětví a prakticky na všechno. Buď je to na celý nákup, nebo na určité zboží, na dárek jako bonus či na dopravu zdarma.

Slevové kupóny navíc nabízí jak menší eshopy, tak známé internetové firmy. Najdete slevové kódy na Spartoo, Alzu, Kasu, VašeČočky, Adidas, Pilulku, Trikátor a spoustu dalších.

Jak to, že mohou obchody takhle zlevnit?

Co si budeme povídat, většina zboží se prodává za takovou cenu, ze které si obchodníci mohou dovolit slevit. Navíc se jim to vyplatí, protože díky slevovému kódu u nich nakoupí více zákazníků. Sice jim své zboží prodají levněji, ale nebojte, však on se jim zisk vrátí. Jinak by to nedělali.

Jak poznáte, že slevový kód funguje?

Eshop vám obvykle podrobně vypíše, kolik zboží stojí normálně a kolik zaplatíte po slevě z vašeho kupónu. Jakmile před odesláním objednávky neuvidíte, že byste dostali nějakou slevu, pravděpodobně jste kupon zadali špatně nebo už není funkční. Na nefunkčnost či prošlou lhůtu kuponu vás ale většina eshopů informuje ihned poté, co kód zadáte do určeného okýnka.

Pokud jde o slevové odkazy,často vás vedou přímo na produkt ve slevě. Když ne, opět se podívejte před odesláním objednávky, zda zboží nekupujete za běžnou cenu bez slevy.

Proč kupon nefunguje?

U kuponů na solidních stránkách nabízejících kupony je obvykle uvedená jejich platnost. Koukněte třeba na slevovekody.com. Tam je platnost uvedená a u každého kódu, který již není funkční, vás na to upozorňují. Občas se ovšem dojde k situaci, kdy lhůta vypršení určená není. Obchodníci ji nechávají neurčenou, aby mohli slevu sami stopnout, až uznají za vhodné, že ji využilo dost lidí. Mají na to právo.

Mohu slevu nějak znásobit?

Ne. Kupony nelze nijak sčítat. Ovšem pokud se jedná o ty, které jsou volně dostupné na internetu a mají určenou dobu platnosti, můžete je použít víckrát. Nejde to v rámci jednoho nákupu, ale když v období platnosti kuponu nakoupíte třeba třikrát, můžete slevu získat třikrát.

Dají se slevy použít v kamenných pobočkách?

Většinou to nejde. Kamenné obchody nejsou povinny ctít internetové nabídky, když výslovně neřeknou, že tak udělají. Všechno záleží na konkrétním obchodu, ale online slevy jsou prostě určené většinou jen pro online obchody.

Publikováno: Pátek, 20 Únor, 2015 autorem Facemag.cz