Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jak si vybrat župan?

Župany existují od dob veřejných lázní, které byly oblíbené již v dávných kulturách, jako je Řím, Turecko a Čína. V dnešní době už sice do veřejných lázní nechodíme, ale spousta z nás se po teplé koupeli ráda zabalí do příjemného plyšového županu. Výběr takového správného županu může být snadný jako koupě rohlíku nebo složitý jako vybírání auta. Koneckonců ne všechny župany jsou stejné, liší se v kvalitě, jsou k dispozici v celé řadě různých materiálů a nabízí nepřeberné množství možností, z nichž můžete vybírat.

Na co při výběru nejvíce dbát?

  1. Správně padnoucí župan by měl být volný a pohodlný. Rukávy by měly mít příslušnou délku a měl by vám být zhruba po kolena. Dřív se sice preferovala délka někam mezi kolena a kotníky, ale v dnešní době, kdy je trendem nosit na sobě co nejméně oblečení, jsou běžně nad kolena.
  2. Zaměřte se na materiál. Vyzkoušejte, co vám bude vyhovovat. Župany se dělají bavlněné, saténové, z mikrovlánka, plyše, … Uvidíte, co se vám bude zdát.
  3. Seženete župany různých stylů. Některé mají knoflíky, jiné zip, či pásek kolem pasu. Uvidíte, že něco je lepší a něco ne. Chce se vám třeba zapínat knoflíky?
  4. Zamyslete se taky nad tím, kde a kdy budete župan nosit. V parném létě přece nebudete potřebovat silný bavlněný a v zimě by vás zase studil hedvábný.
  5. Podívejte se, jestli má župan, který si chcete koupit, kapsy. Pokud máte v plánu nepoužívat ho pouze pro usušení ale nějakou dobu ho na sobě mít, mohly by se vám hodit.
  6. Taky se rozhodněte, zda budete chtít župan s kapucí. Třeba se vám někdy bude hodit.
  7. Vyberte si styl, který je vhodný. Například pokud budete mít kolem sebe děti, sexy župánek asi není to pravé ořechové. Nicméně pokud vás bude mít na očích jen přítel, je to v pořádku.
  8. Mrkněte i na pokyny pro praní. Župan obvykle nevyžaduje časté praní, ale mít doma kousek, který musíte dávat do čistírny, fakt nebude moc praktické.
  9. Vsaďte na barvu, která se vám opravdu líbí. Většina lidí se v županu pohybuje pouze doma, takže je to skvělá příležitost se trochu vyblbnout a vybrat si klidně něco bláznivého.
  10. Zkontrolujte cenovku. Stejně jako rohlíky nebo automobily i župany se pohybují v různých cenových relacích.

A kde že se po kvalitním županu máte shánět? Zkuste to na Bexis.cz. Obzvlášť jejich chlupáčkové župany vypadají moc příjemně na zachumlání. Navíc se nesoustředí ani na levné ani na luxusní zboží. Nabízí něco pro každého.

Fotografie: Flickr - boca terry

Publikováno: Pátek, 2 Leden, 2015 autorem Facemag.cz