Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jak sebevědomě odzpívat karaoke

Zvedá se vám při představě toho, jak veřejně zpíváte, žaludek? V případě, že ve vás slovo „karaoke“ vyvolává pocity strachu, asi budete potřebovat trochu přípravy. Vězte, že pak se na jeviště vydáte bez obav.

Vyberte si správný styl

Domluvili jste se s přáteli, že si dáte karaoke večer? Je to oblíbená zábava a užijete si spoustu legrace. Jen si vzpomeňte, jak se se slzami smíchu v očích koukáte na Superstar. Některé výkony opravdu stojí za to. A pokud někdo umí zpívat, máte v očích možná slzy dojetí.

karaoke-sada

Základem je ovšem vybrat si hudbu, která vám sedne. Nebojte se přinést vlastní karaoke DVD. Není problém vybrat si nějakou českou klasiku, něco pro rockery nebo zábavnou dětskou písničku, kterou přátelům vykouzlíte úsměv na tváři.

Možná tomu nebudete věřit, ale v e-shopu s karaoke DVD mají na výběr velice bohatý repertoár i pro seniory. A například písničkou od Kabátu, Olympicu nebo Michala Davida určitě nikoho neurazíte.

Tip: Lépe se vám budou zpívat dobře známé písně se snadnou melodií bez vysokých tónů. Obecně se dobře zpívají veselé písně.

Procvičujte doma

Když si přinesete vlastní karaoke DVD, můžete se doma připravit. Zpívejte si ve sprše, u umývání nádobí nebo při reklamě v televizi. Cílem je dostat se do stavu, kdy budete umět text zpaměti a budete vědět, jak jde melodie. Nezapomeňte ovšem přemýšlet o slovech. Možná tomu nebudete věřit, ale píseň skutečně zazpíváte lépe, když víte, o čem vlastně zpíváte.

Tip: Pokud je to možné, držte při zpívání v ruce mikrofon (nebo kartáč na vlasy). Při zpěvu naostro ho také budete mít.

Chcete-li se zlepšit, pusťte si píseň do sluchátek a nahrajte si, jak zpíváte. A naučte se zpívat před zrcadlem.

Uvidíte, že nakonec si užijete spoustu legrace a možná to dopadne tak, že si domů pořídíte karaoke příslušenství, spoustu DVD a stane se z vás talentovaný pěvec / pěvkyně. Fenomén karaoke pohltil už spousty lidí, setkáte se s ním v domácnostech i na veřejných oslavách. Nicméně pořádně si jej užijete až tehdy, když si sami ze sebe dokážete udělat legraci.

Publikováno: Pondělí, 14 Září, 2015 autorem Facemag.cz