Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jak se starat o gelové nehty

Je všeobecně známé, že pro krásu se musí trpět. Výměnou za trvale krásné nehty je potřeba pravidelně navštěvovat nehtové studio a starat se o své ruce. Pokud zvládáte gelové nehty doma, je to jen dobře, ale i v tom případě platí, že byste o ně měla neustále pečovat.

Neopravujte nehty sama

Pokud chodíte do nehtového studia, nepokoušejte se sama opravovat malé nedostatky. Když se budete snažit nehet přilepit, může se vám dovnitř dostat vlhkost, která pak způsobí infekci. Raději se objednejte k profesionálům.

Nedívejte se na nehty jako na nástroj

Při práci na zahradě si vezměte rukavice, nepokoušejte se nehty nic odloupávat a otevírat.

V létě buďte opatrnější

Sluníčko v létě úplně láká k barevným nehtům. Trendy jsou neonové UV gely nebo jemnější pastelové UV gely. Každopádně se nebojte odvážných barevných kombinací, ale pozor na sluníčko. V případě, že se hodně sluníte, poohlédněte se po svrchním laku s UV faktorem, který zabrání žloutnutí.

14291-neonove

Udržujte nejen nehty, ale i kůžičku okolo

Používejte krém nebo olej na kůžičku okolo nehtů. Existují i změkčovače nehtů, které se prodávají ve stejných malých nádobách jako laky a často mají příjemnou vůni. Výborným pomocníkem na manikúru je například pomerančový změkčovač kůžičky nehtů.

Nesundávejte si nehty sama

Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete, že už gelové nehty nechcete, nepokoušejte se je sama dostat dolů. Ačkoliv se může zdát, že nejjednodušší způsob je prostě je odtrhnout, rozhodně se tomu vyhněte. Poškozuje to totiž vaše přírodní nehty a jejich opětovný růst je dlouhodobý a bolestivý proces.

Používejte kvalitní přípravky

Poslední tip je docela jasný, ale přesto si ho musíme zdůraznit. U nehtů je důležité používat spolehlivé přípravky. Některé levnější laky a nehtová kosmetika mohou obsahovat složky, na které se objevují alergické reakce. Nehty by vám poté otekly, svěděly by vás nebo byste měla podrážděnou kůžičku. V salonech se kvality přípravků pravděpodobně bát nemusíte, pokud si nehty děláte sama, nakupujte z osvědčených obchodů.  Jedním z nich je například www.nehtyprofi.cz, který je velmi oblíbený i mezi nakupujícími na Heuréce. E-shop funguje už od roku 2008 a zákazníci v recenzích chválí hlavně rychlost a širokou nabídku profesionálního vybavení.

Publikováno: Čtvrtek, 30 Červenec, 2015 autorem Facemag.cz