Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Gelové nehty se nejvíc podobají přírodním

Gelové nehty jsou typem umělých nehtů, který se nejvíc podobá přírodním. Složením se podobají akrylovým, protože oboje jsou vyrobeny kombinací kapaliny a prášku polymeru. Kapalina reaguje s práškem a vytvářejí se dlouhé polymerní řetězce. Vytvořená vlákna se podobají nehtu. Avšak gelové nehty mají navíc ještě oligomery, které je dělají pružnější.

Nejčastěji se setkáte s gelovými nehty, při kterých je nutné gel-laky vytvrdit pod UV světlem po dobu několika minut. Existují ještě gel-laky, které se vytvrdí například pomocí spreje, ale ty nejsou tak běžné.

Gelové nehty je stejně jako ty přírodní možné upravovat do různých tvarů a designů. Dají se ostříhat do hranata nebo do kulata, namalovat, polepit samolepkami, vodolepkami nebo ozdobit barevnými kamínky či třpytkami. Záleží jen na šikovnosti.

Mají dvě největší výhody. O té první jsme už mluvili – vypadají hodně podobně přírodním nehtům. Jsou tenké a pružné, lesklé. Nehtům neškodí a jsou vhodné také pro těhotné ženy. Ta druhá spočívá v odolnosti. Vydrží mnohonásobně déle než obyčejný lak, barva se nezačne sloupávat hned druhý den.

Mají nějaké nevýhody?

Nebudeme se dívat na svět přes růžové brýle, nevýhody samozřejmě mají a jsou dvě. Za prvé je to cena. Gelové nehty jsou dražší, cena se liší studio od studia, vždy je to ale pár stovek. Druhá nevýhoda spočívá v odstraňování. Jakmile se jeden nehet zlomí, nejde ho nijak opravit, Je třeba udělat ho znovu. A když se náhodou chcete všech zbavit, chce to trochu trpělivosti. Nehty se musí nechat odmočit v kosmetickém acetonu.

Stejně jako u jiných umělých nehtů je i tady riziko vzniku různých infekcí a plísní pod nehtem. Je třeba nehet před aplikací vždy pořádně vyčistit, a pokud zrovna gelové nehty nemáte, o přírodní nehet poctivě pečovat.

Vyplatí se i péče o ruce – třeba pomocí parafínové vany. Kůže je pak jemnější, bez vrásek a vyživená, což platí i pro citlivé oblasti okolo nehtů, kde jinak vznikají nepříjemné záděry.

nails

Jak vidíte, když se rozhodnete začít si dělat gelové nehty sama doma, budete potřebovat docela velké množství vybavení. Jsou věci, bez kterých se neobejdete, a pak takové, které můžete dokoupit až někdy jindy. Zmiňovaná parafínová vana není nutná, na začátku raději investujte do dobré UV lampy, která nehty vytvrdí rychle, a do kvalitních gel-laků. Určitě budete potřebovat kosmetický aceton a náprstky na odstraňování nehtů. Funguje to jednoduše – do náprstku nalijete aceton, ponoříte do něj prst a necháte pět až deset minut působit.

nails2

Pro ty, co si nejsou úplně jistí prvotním vybavením, se prodávají dokonce sady na gelové nehty. Ceny jsou různé podle toho, co všechno sada obsahuje.

Nezapomeňte, že gelové nehty nejsou jen o tom dát si na nehet lak a vytvrdit ho. Je třeba komplexně pečovat nejen o vlastní nehty, ale i o kůži na rukou. V salonech to taky dělají, protože hezké nehty na neupravených rukou ztrácejí polovinu své krásy.

Publikováno: Sobota, 5 Březen, 2016 autorem Facemag.cz