Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Elektronické cigarety se vyplatí

Elektronická cigareta je už docela starý vynález, přesto jsou lidé, kteří stále kouří tradiční cigarety. Proč? Často je to z toho důvodu, že neznají výhody elektronických. Kdyby si je uvědomili, patrně by na ně už dávno přešli. E-cigarety jsou totiž nejen výhodným pomocníkem, jak přestat kouřit, ale vyplatí se i tehdy, pokud plánujete v kouření pokračovat. Oproti tradičním cigaretám mají totiž spoustu výhod.

Nemají typický zápach

Všichni moc dobře víme, jak „voní“ cigarety. Jejich zápach se totiž snadno dostane do oblečení, vlasů a dalších věcí, se kterými přijde do styku, a dlouho v nich zůstává. Možná si to ani neuvědomujete, ale většina lidí se od kouřového zápachu snaží odvracet či aspoň vzdalovat, pokud to jde.

Jedním z důvodů, proč cigaretový kouř tak špatně voní, je to, že kromě samotného tabáku pálíte i dehet a různé chemikálie. U elektronických cigaret je to jinak. Místo kouře vydechujete páry, které se téměř okamžitě vypařují. Lidé kolem vás cigaretu buď vůbec necítí, nebo jim připomíná vůni cukrové vaty!

Elektronické cigarety jsou mnohem levnější než tradiční

Cigarety se stále zdražují. Prvotní investice je sice o něco vyšší, ale měsíční náklady na kouření jsou pak o polovinu nižší. Například hodně oblíbená elektronická cigareta Joyetech 510CC, dostupná v několika barevných variantách, vás vyjde ani ne na 700 korun. Taková cena se vám velmi brzy vrátí. Náplně do elektronických cigaret totiž taky nejsou drahé.

510CC_04

Jsou bezpečnější

Víte, že cigarety jsou nejčastější příčinou požáru v USA a dalších 7 zemích? Po celém světě tvoří 10 % všech požárů, kvůli kterým někdo umřel, právě požáry od zapálených cigaret. S elektronickou cigaretou tohle riziko odpadá, protože nemusíte nic zapalovat otevřeným plamenem.

Zdraví

Tohle snad ani nemá cenu rozebírat. Všichni víme, že tradiční cigarety zvyšují riziko celé řady onemocnění – mozkové mrtvice, srdečního infarktu, rakoviny plic, rakoviny krku, osteoporózy, Alzheimera a dalších. Obsahují karcinogenní chemikálie. Není se tedy vůbec čemu divit, že spousta lidí se cítí fyzicky lépe, když přejdou na elektronické kouření.

510CC_08

A elektronické cigarety mají ještě spoustu dalších výhod. Nežloutnou po nich zuby, odpadá pasivní kouření pro vaše okolí atd. Vaše tělo získá nikotin, po kterém touží, ale bez metod, které jsou vnímané jako zdraví škodlivé a nezodpovědné.

Koukněte na web Moje elektronická cigareta a zvažte to. Kouřit elektronicky se opravdu vyplatí.

Publikováno: Pátek, 6 Březen, 2015 autorem Facemag.cz