Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Dovolená – pro někoho radost, pro jiné noční můra

Dovolená by měla být v první řadě časem, kdy si každý z nás odpočine od shonu běžného dne, zapomene na své starosti, a bude pouze odpočívat, a užívat si toho, co mu lokalita, počasí i samotný hotel nabízí. Takto by měla každá dovolená vypadat v ideálním případě. Bohužel mnohé recenze hotelů však mluví o opaku. Co se na první pohled zdálo jako skvělá lokalita a skvělý hotel, to bylo nakonec úplně jinak. Často je přitom příběh stejný – líbivé fotografie, hezké popisy a příznivá cena. Poté však daný člověk zjistí, že hodnocení hotelu absolutně neodpovídá a v destinaci není vše tak, jak mělo být.

Kde jsou problémy? Nejvíce trojice zemí, a to Tunisko, Turecko a Egypt

Pokud to této lokality někdy zavítáte, rozhodně je o co stát a dovolená stojí za to. Pouze buďte připraveni na to, že počet hvězdiček na daných hotelech rozhodně neodpovídá evropským standardům. Jam mnohé recenze a hodnocení hotelů uvádí, i pětihvězdičkové hotely byly lepší tříhvězdičkové. Někdy je to ale i na opak, že tříhvězdičkový je na úrovni čtyřhvězdičkového. I taková může být třeba dovolená v Tunisku, a tamní hotely. To vše vám objektivně sdělí informace a hodnocení těch, co v daném hotelu pobývali. A právě díky jejich recenzím si jasně uděláte konkrétní názor na to, zda daný hotel i místo za to skutečně stojí, nebo se raději pojedete podívat někam jinam. A to tam, kde jsou podmínky lepší.

Výběru věnujte čas

Proto byste při výběru dovolená měli věnovat dostatek času tomu, vše si dostatečně a dobře přečíst. Jsou to totiž hlavně vaše peníze, které za dovolenou dáváte, a tak za ně rozhodně chcete dostat to nejlepší. Učit bychom se měli třeba od němců, kteří jsou svou precizností a pořádností vyhlášení. Ti jenom málokdy někam vyrazí dříve, než vypátrají všechny Hotelbewertungen, tedy recenze hotelů. Teprve potom si jsou maximálně jisti tím, že mohou bez obav vyrazit. A pokud jim hodnocení daného místa nevyhovuje, zkrátka vybírají dále. A takto by měl postupovat každý z nás.

Publikováno: Čtvrtek, 5 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz