Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Call centrum není jenom telefonní prodejce

Pokud se řekne call centrum, mnoho lidí si představí především telemarketing, který je cílený na přímý prodej služeb. Je pravdou, že takto většina call center opravdu funguje. Této oblasti se říká aktivní telemarketing a je zaměřený právě na prodej služeb nebo zboží. Jedničkou v této oblasti ej jistě call centrum UniCall, které se pyšní mnoha pobočkami po celé Evropě, a to nejenom u nás, ale i ve Skandinávii, nebo ve východní Evropě. Funguje již od roku 2006 a je mimo jiné i uznávaným zaměstnavatelem s velkou tradicí a špičkovými službami.

Dalo by se říci, že toto call centrum je špičkou ve svém oboru, jelikož se na něho obrací největší firmy z oblasti energetiky, financí nebo telekomunikací. A to nejenom z důvodu prodeje po telefonu, ale využívají i takzvaný pasivní telemarketing. Jedná se o typ, kdy nejsou nabízeny žádné služby, ale je tímto způsobem provozována například zákaznická péče. A pro mnohé společnosti je samozřejmě mnohem výhodnější, pokud si najme externí call centrum, než pokud by museli školit a zaučovat nové zaměstnance. Nehledě na nutnou technologii a vybavení. Samozřejmě vždy záleží na každém zákazníkovi a na tom, co požaduje. Někteří tak chtějí pouze odpovědi na dotazy klientů, jiné zajímá prodej po telefonu, nebo třeba také sjednání schůzek. To vše jsou možnosti, které i zmíněný UniCall poskytuje.

Oblasti telemarketingu jsou zkrátka velmi rozsáhlé, a dalo by se říci, že podobné služby budou fungovat neustále, a neustále budou stále vyžadovány. Například v zahraničí je telefonní prodej velmi využívanou možností, jak získat zajímavé zboží, či službu. Stejně tak využívané jsou právě zákaznické linky. Až na některou z nich budete volat, možná si vzpomenete na tento článek a samozřejmě na to, že nevoláte přímo do dané společnosti, ale že zákaznická péče, která se vám ozve ve formě operátora nebo operátorky, sedí v opačném koutu země v call centru. A přesto vám je schopna dodat opravdu relevantní informace, které potřebujete.

Publikováno: Pátek, 24 Leden, 2014 autorem Facemag.cz