Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Bez bazénové chemie to nejde

Léto již máme v plném proudu, což donutilo mnoho lidí již nachystat své bazény, případně si je ještě na rychlo pořídit. Jestliže patříte do této skupinky, která jistě není malá, nemělo by vám uniknout, že o bazén je potřeba se i starat.

Převážná část starosti o bazén se týká vody. Vodu je potřeba mít nejen čistou, ale také zdravotně nezávadnou. Úpravu bazénové vody je možné provádět chemickými prostředky k tomu určenými. Samozřejmostí by měla být i filtrace, která čistí bazén od mechanických nečistot.

Při výběru toho správného prostředku je potřeba dbát na hygienickou, zdravotní a ekologickou nezávadnost. Informace o těchto skutečnostech se z velké části dočtete přímo na obalu daného produktu nebo vám je poskytne prodejce. Taktéž mějte na paměti, že u bazénové chemie nemusí být nejlepší volbou šetřit. Ne vždy co je levné musí být totiž zároveň kvalitní.

A k čemu je bazénová chemie potřeba?

Důležité je právě korekce pH vody. Kyselost či zásaditost může rapidně ovlivnit zážitek z koupání. Hodnota pH má rozsah od 1 do 14 kdy 7 je neutrální roztok. Bazénová chemie vám pomůže pH upravit na správnou míru.

Rovněž za pomocí bazénové chemie odstraníte z bazénu mikroorganismy. Většina z nich je sice neškodných, avšak i kvůli tomu málu, které stojí za nejrůznějšími chorobami to určitě je potřeba.

Kvalitu vody rapidně kazí řasy, které způsobují zelené zbarvení vody. I proti nim vám pomůže bazénová chemie.

Již v úvodu bylo zmíněno, že na bazénových chemických prostředcích se nevyplatí šetřit. Proto je vhodné vybrat produkt, který vás nezradí. Pávě na produkty firmy Azuro se můžete spolehnout. Zakoupit je můžete v maloobchodní síti Mountfield.

Společnost Mountfield je jeden z největší prodejce bazénů v České republice. V nabídce si můžete vybrat z mnoha typů jak nadzemních tak zapuštěných bazénů. Svým zákazníkům nabízí i všechno potřebné příslušenství včetně chemických prostředků. V sortimentu naleznete i zahradní techniku nebo zahradní nábytek.

Publikováno: Sobota, 22 Červen, 2013 autorem Facemag.cz