Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: 5 tipů, aby vám gelové nehty vydržely déle

Gelové nehty jsou nádherné a dlouho vydrží. Navíc se jimi můžete pyšnit ještě déle, když se o ně budete správně starat. Obzvlášť pokud jste je někdy dříve neměla, budou se vám hodit následující tipy.

1. Nejdřív je ostříhejte

Udržování gelových nehtů bude snadnější, když je budete mít na kratších nehtech. Mají pak prostor růst a méně se lámou. Samozřejmě spousta žen preferuje dlouhé nehty, takže tenhle tip není ideální úplně pro všechny. Ale pamatujte na to, že udržet si krásné gelové nehty na dlouhou dobu bude tím těžší, čím budou vaše nehty delší.

2. Najděte si správný lak

Tenhle tip taky není určený úplně pro všechny. Platí pro šikovné ženy, které modeláž gelových nehtů zvládají samy doma. Nicméně i do salonu si často můžete přinést vlastní lak. Určitě jich tam mají dostatečnou zásobu, ale pokud máte s gelovými nehty nějaké zkušenosti, zřejmě jste už objevily gel-lak, který vám vyhovuje nejlépe.

3. Zvolte světlou barvu

Čím světlejší, tím lepší. Většina salónů má velké zásoby světlejších odstínů, protože na světlých barvách jdou mnohem méně vidět praskliny, otisky a další nepovedené detaily. Když se něco pokazí, nikdo si toho nemusí všimnout.

4. Udržujte nehty čisté

gelovou manikúrou opravdu potřebujete, aby byly vaše nehty neustále čisté. Každé zrníčko špíny by bylo pod lakem vidět. A není to jen nevzhledné ale také nezdravé. Pod gelem by se vám mohl nehet zanítit a po jeho odstranění by vás čekalo nemilé překvapení.

5. Přidejte vrstvu navíc

Bez ohledu na svou šikovnost přece jen můžete něco zvládnout doma. Spousta lidí si jednou za týden (někteří dokonce jednou za dva dny) nehty přetře novou vrstvou gel-laku. Sníží tak riziko trhlinek. Nic se ale nemá přehánět. Rozhodně to nenechte dojít až do extrému, kdy budete mít nehet tlustý.

Bonusový tip:

Neloupejte si nehty. A to opravdu nikdy! Někdy se může stát, že se část nehtu odloupne, ale to neznamená, že byste měli v odlupování pokračovat. Mohlo by to totiž poškodit vaše přírodní nehty. Takže zajděte do salonu nebo si nehty doma odstraňte.

A jak je odstranit? Mrkněte na www.nehtyprofi.cz, tam najdete spoustu profesionálních tipů a přípravků, které vám pomohou.

Fotografie: Pixabay

Publikováno: Neděle, 25 Leden, 2015 autorem Facemag.cz