Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Hrajte online hry – odpočinete si i se vzděláte

Počítačové online hry patří již řadu let k velmi oblíbeným činnostem dětí i dospělých. Ještě před téměř třemi desetiletími znamenalo hraní her zastrčit disketu do počítače, počkat, až se hra načte a pak se spokojit s velmi jednoduchou grafikou. Dnes jsou hry propracované na vysoké úrovni, hráči spolu mohou hrát po internetu a grafické zpracování mnohdy odpovídá samotné realitě.

Nejen relax, ale i vzdělání

Hraní počítačových her představuje nejen odpočinek a zábavu, ale zároveň je i dobrým podnětem k učení se. Většina her je totiž v angličtině, a proto si hráči zdokonalují svoje jazykové schopnosti. Navíc kromě fantaskních světů se hry často odehrávají i ve světě realistickém, a tak hráči proniknou například do historických tajů nejrůznějších bitev či válek.

Staňte se mistrem meče s Metin2

mmorpg-fantasy-metin2-screenshot05Patříte-li k obdivovatelům Dalekého východu, pak vám rozhodně nesmí uniknout tato orientální akční hra. Metin2 vás zavede do království Shinso, Chunjo a Jinno, která po dlouhá staletí střežil dračí bůh. Nyní však přišla hrozba v podobě obřího kamene Metin, který spadl z nebes, a způsobuje chaos, nemoci a války. Staňte se samurajem, ninjou, válečníkem nebo surou a ukažte, že dokážete ovládat meč a zachránit království.

Poznejte druhou světovou válku s World of Tanks

Strategická hra World of Thanks vás zavede do období druhé světové války a počátku studené války. Jednotlivé bitvy probíhají na více jak 20 mapách, které vypadají jako reálné scenérie, k dispozici budete mít šest herních serverů podle geografického umístění. Záleží na vás, zda budete bojovat za Sovětský svaz, Spojené státy americké, Francii, nacistické Německo, Čínu, Velkou Británii nebo Japonsko. Za všech sedmi států máte k dispozici dohromady téměř tři stovky tanků, které můžete postupně získávat za své úspěchy. Proveďte download hry World of Tanks a vyzkoušejte si, jak úspěšní bojovníci byste byli.

Hospodařte s My Little Farmies

1178724Přemýšlíte, jaké by to bylo mít svou vlastní farmu, na které byste si hospodařili, pěstovali brambory a obilí a chovali nejrůznější zvířata? Vyzkoušejte si to. Online hra My Little Farmies vám přináší jedinečnou příležitost, jak se stát virtuálním farmářem a vybudovat si nejen svůj vlastní statek, ale i celou středověkou vesnici.

Publikováno: Pátek, 7 Únor, 2014 autorem Facemag.cz