Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Hashtagy na Facebooku: Vše, co o nich potřebujete vědět

Hashtagy už nějakou chvíli obývají Facebook. Neobjevují se ale příliš často a vy o nich možná ani moc nevíte. Co jsou hashtagy a jak na ně?

Hastagy se poprvé objevily na konkurenční síti Facebooku, Twitteru. Facebook si ale tenhle zajímavý prvek rád vypůjčil. Díky hashtagům může sociální síť jednoduše sdružovat příspěvky na stejné téma. Tyhle příspěvky se pak objeví pohromadě pro všechny, kdo se o tématu chtějí dozvědět víc.

Jak hashtagy vytvořit? K jednoslovnému výrazu přidejte toto znaménko: #. Tím z výrazu vytvoříte odkaz, díky kterému se váš příspěvek hned propojí s ostatními příspěvky, které obsahují stejný hashtag. Snažte se je proto vytvářet tak, jak si myslíte, že jej zadají i další uživatelé. (Aktuální je třeba hashtag #Sochi, vztahující se k olympiádě v Soči.)

Jak vyhledat příspěvky, označené stejným hashtagem? Stačí buď kliknout přímo na hashtag v příspěvku, nebo si hashtag vyhledat ve vyhledávacím poli v horní liště.

Pamatujte, že pokud máte příspěvky viditelné jen pro přátele, budou se i příspěvky s hashtagem ozbrazovat jen vašim přátelům – nikdo mimo ně se k němu nedostane ani přes vyhledávání. Pokud naopak máte všechny příspěvky veřejné, může i příspěvky s hashtagem vidět kdokoliv. Tak pozor na to!

Máte ještě další dotazy ohledně hashtagů? Zeptejte se nás!

Publikováno: Pondělí, 10 Únor, 2014 autorem Facemag.cz