Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Hashtagy budou i na Facebooku. Co to uživatelům přinese?

Facebook se rád poohlíží po populárních prvcích u svých konkurentů. Po akvizi Instagramu se mluví o spuštění staronové funkce hashtagů i na Facebooku. Právě aplikace Instagram používání hashtagů umožňuje.

Hashtagy jsou zatím doménou Twitteru. Ale tím, jak se čím dál více propojují uživatelské účty Twitteru a Facebooku, tak také přibývá hashtagů na Facebooku. Samozřejmě, že hashtagy na Facebooku nemají žádnou funkci a stávají se spíše terčem posměchu. Nicméně hashtagy mají určitý vliv a to negativní. Firmy, které používají ke své propagaci účet na Twitteru, a mají ho zesynchronizovaný s Facebookem, přišly na to, že dosah statusů, které obsahují hashtag je o cca. 6 % nižší[1] . Je to logické, Facebook si samozřejmě nepřeje propagaci svého konkurenta, protože si uvědomuje, že lidé mají hashtag spojený právě s Twitterem.

hashtagmatrix

Nedávno se objevila zpráva, že i na Facebooku bude možné používat hashtagy. Nejen, že to je ze strany Facebooku chytrý obchodní tah, ale mají z toho radost jak uživatelé, tak firmy. Zejména marketéři se na tuto funkci těší. Na Facebooku je mnohem větší počet uživatelů a díky hashtagům mohou marketéři pozorovat, co se o jejich firmě píše. Budou mít kvalitnější nástroj na komunikaci. Na druhou stranu budou firmy potřebovat vložit více úsilí do komunikace.

Hashtag je nástroj pro uživatele Twitteru, kterým se označují důležitá slova symbolem „#“. Je to praktické řešení problému, jak třídit data v neorganizovaných a roztříštěných proudech informací. Vytváří z nich vlákna konverzací a budují komunity okolo jednotlivých zájmů [2]

[1] http://www.m-journal.cz/cs/aktuality/facebook-planuje-pracovat-s-hashtagy–co-to-znamena-__s288x9755.html

[2] http://cs.wikipedia.org/wiki/Hashtag

Zdroj obrázku: http://www.tv3.co.nz/Portals/0/Content/TV3Likes/Blog/hashtagmatrix.jpg

Publikováno: Pondělí, 10 Červen, 2013 autorem Facemag.cz