Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Geolokační služba Facebook Places

Doplněk Facebook Places se v USA rychle zaběhl a bylo načase dát šanci udělat „check-in“ i dalším 65 % neamerickým uživatelům. Facebook uživatelé žijící i mimo Spojené státy byli tak konečně vývojáři vyslyšeni a Facebook 18. března oficiálně spustil a rozšířil svoji geolokační službu Facebook Places (Místa) i do dalších koutů světa.

Doplňkovou službu „Místa“ mohou nyní hojně využívat uživatelé v Bulharsku, Brazílii, Indii, Egyptě, Jižní Africe, Filipínách, a také i v České republice.

Doplňková služba Facebook Places je však velkou konkurencí všem známým geolokačním službám Foursquare a Gowalla. Places sice neposkytuje oblíbené Foursquare Badges nebo Gowalla Pins, přesto ji určitě uživatelé budou s nadšením používat. A co si budeme povídat, uživatelů na Facebooku je opravdu „o něco“ více, než uživatelů Foursquare a Gowalla dohromady.

Facebook Places a jeho používání

Použití je podobné jako u služby Foursquare nebo Gowalla. Kdo však nezná tyto geolokační služby, návod na použití je zde:

  • Po spuštění aplikace Facebook se ihned (vedle statusu) nabídne možnost Check-in.

  • Stiskem tlačítka Check-in se za pomoci GPS prohledají a zobrazí již založená místa, nebo možnost založení místa nového.

  • Výběrem daného místa se zobrazí Google maps, tlačítko Check-in a také možnost výběru a určení přátel z Facebooku, kteří s vámi mohou být – nebo jsou – na stejném místě.

  • Pokud klapnete na Check-in, aplikace vám nabídne i možnost přidat fotografii.
  • Váš Check-in se automaticky propíše na vaši zeď a Facebook přátelé mohou vidět i komentovat vaši pozici.
  • U určeného místa najdete kromě aktivit i obecné informace, tj. souřadnice daného místa, kolik check-inů bylo na místě již uživateli potvrzeno, resp. možnost Get directions, která vás zavede přímo na Google Maps.

Používání Facebook Places je jednoduché a přehledné, přesto milovníci Gowalla a Foursquare zřejmě zůstanou věrni svým geolokačním službám, a Facebook Places dostane „šanci“ jenom v rámci testování.

Geolokační službu Facebook Places jsme otestovali na iPhonu. Jak funguje i na dalších chytrých telefonech nám (pokud jste otestovali) napište do komentářů.

Publikováno: Pondělí, 21 Březen, 2011 autorem Facemag.cz