Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

FishVille zablokována Facebookem!

Jen dva dny po svém spuštění došlo k zablokování nové hry od firmy Zynga. Tato novinka se jmenuje FishVille a dnes si jí krátce představíme. Napřed ale k tomu zablokování. Co se vlastně stalo?

Nedávno se přišlo na to, že společnost Zynga ve svých hrách používá nabídky virtuálních financí na první pohled zdarma, potajmu však za skutečné peníze. Podobně jako některé nesolidní finanční skupiny tají výši úroků u rychlých půjček.

Přestože firma svou chybu neuznává, přislíbila tyto nabídky stáhnout. Tyto nabídky však nezmizely, pouze se omezil jejich výskyt na desetinu. Zynga to svádí na technickou chybu, Facebook však rázně zakročil a celou aplikaci odpojil.

Je velmi pravděpodobné, že Zynga problém vyřeší a hra FishVille bude znovu spuštěna, pojďme si jí proto představit.

FishVille

Jak už název napovídá, bude se tu jednat o rybičky. Konkrétně se stanete akvaristou a budete pečovat o své akvárko s rybičkami. Konkrétně tedy nakupovat rybí vajíčka, starat se o ně, vypiplat si je a až vyrostou, tak úspěšně prodat. Na konci je samozřejmě prodáte za tím víc peněz, čím jsou větší a dospělejší.

Každý druh je jiný. Ty nejdražší vajíčka čeká delší vývoj, na konci však čeká větší finanční odměna a zkušenosti, než u těch levnějších a rychlejších rybek. Do každého vašeho akvárka si můžete pořídit maximálně 15 rybiček. Dokoupení dalšího akvárka záleží na vaší finanční situaci, čiliže na vaší úspěšnosti s předchozím chovem. Pokud nechcete do hry investovat reálné peníze, budete potřebovat také dostatek „rybích přátel“, tedy lidí z vašeho seznamu přátel na facebooku, kteří hru také hrají. Ti vám také mohou vypomoct například dárkem. Touhle malou fintou se hra virálně rozšiřuje mezi spoustu lidí.

Nakoupit nemusíte jen vajíčka a akvária. Můžete rybkám zkrášlit prostředí pomocí nejrůznějších vodních rostlin a jiných ozdob. Utrácejte však rozumně, abyste něměli jen krásné akvárko a žádné „úspěšné“ rybky.

Opět zde platí pravidlo, že pro úspěch je třeba, stejně jako v životě, investovat do aktiv…

Publikováno: Úterý, 10 Listopad, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře
  • fishville mi nejde spustit
   proc?musim byt k tomu ninsatlovany nejaky program?

  • jak je napsáno v článku, hra byla zablokována pro porušení pravidel Facebooku. V nejbližší době by měla zase fungovat, hned, co problémy odstraní. K žádné aplikaci, či hře na Facebooku nepotřebuješ mít nainstalovaný žádný program. Stačí jen povolit přístup po prvním kliknutí na aplikaci.

  • hej tohle je fakt nejlepší hra :D

  • mam 37 levl a bavi me to furt XD

  • No jo, ale až bude ta hra odblokována, místo rybiček mi tam budou plavat mrtvolky :(

  • Mě to jelo celý prosinec bez problémů , tak nevím .

  • Jsem na facebooku už nějakou dobu,ale dnes se mi stalo,že jsem se přihlásila a nemohla jsem na žádnou aplikaci,jak to??
   To jsou kvůli tomu zablokované všechny aplikace??
   Díky za odpověď.

  • Ahoj me dnes nejde na facebooku nic,jen hlavni strana..ale nemuzu se nikam dostat..nejen na aplikace..ale ani na profil,na pratele atd.Jinak k fish ville..tu hru primo miluju:-)jen mi dost vadi,ze ty nejhezci rybky jsou za dolarky,ktere si musim tim padem zaplatit a taky to,ze novinka truhlicky nefunguji..cim to bude..odpovi mi nekdo..mate stejny problem?

  • taky mi nic nejde a nikde nemůžu najít vysvětlení nebo radu co s tím.

  • nejde facebook cely den :-(( umrou mi rybicky delejte stim neco prosim

  • cely den nejdou aplikace nabiha jen bila stranka. co s tim?

  • Ahojky jednou s her na facebooku je taky Fish Isle, kterou hraju. Můžete mi někdo poradit proč i když mám ostrov zamčený mi někdo krade stromy a ryby, co s tím mám dělat a jak je to možné, že se mi tam někdo dostane!!

  • mám problém začala sem fishville hrát, ale zničeho nic mi nejede….všechno skončí u úvodní stránky…není to počítačem zkoušela sem to i na jiných…co s tím?

  • kdyz se prihlasim na facebook tak mi fishville nechce jet jak to??vzdy se mi tam ukaze:prejit na seznam.cz, tak coo??prosim odepiste

  • Excellent job right here. I really enjoyed what you had to say. Keep going because you absolutely bring a new voice to this subject. Not many people would say what youve said and still make it interesting. Well, at least Im interested. Cant wait to see extra of this from you.

  • This specific comment reminds us in which now might any excellent chance to additional one’s college or university schooling. I ponder whether MY PARTNER AND I may perhaps get tuition on-line. Now there occur a multitude of grant opportunities at this point which were after so really obscure to discover just a couple issue.