Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

FakeOFF: Odhalte falešné profily na Facebooku

Facebook už neodmyslitelně patří do našich životů. Ať už ho využíváte pro propagaci svého podniku a práce nebo jen pro udržení kontaktu s přáteli, Facebook vám ve všech ohledech může nabídnout spoustu zajímavého. Ale má i své stinné stránky.

Jednou z takových méně příjemných stránek Facebooku jsou falešné profily. Přestože Facebook na jejich likvidaci sestavuje celé zvláštní týmy, je s podivem, kolik jich na Facebooku vzniká a existuje. Založit takový falešný profil totiž není nijak náročné a úmysly jeho zakladatele přitom ani zdaleka nemusí být nevinné a neškodné.

První, co byste měli udělat, když vás neznámá osoba žádá o přátelství, je prohlédnutí jejího profilu. Dávají vám informace zde uvedené smysl? Pokud ano, zaměřte se na profilovou fotku. Jak zjistíte zda není falešná? Stačí ji uložit a pak projet vyhledávačem Google. Divili byste se, kolik lidí používá stejnou – samozřejmě ukradenou – profilovou fotku…

A nebo jinak

Nabízí se ale i lepší způsob, jak zjistit zda se o vás zajímá skutečná osoba nebo podvodník. FakeOFF monitoruje aktivitu uživatelů Facebooku za posledních 365 dní a pak ji na základě vlastního algoritmu vyhodnocuje na škále důvěryhodnosti od 1 do 10.

FakeOFF k tomu říká:

Rádi o FakeOFF uvažujeme jako o sociálním aplikaci – lidském antiviru, která může uživatelům nabídnout ochranu v aktuálním čase prostřednictvím prošetřování profilů a ochránit naše děti před újmou. Aplikace FakeOFF je ideální pro single lidi, kteří na Facebooku hledají nový vztah, rodiče, kteří chtějí ochránit své děti i „závisláky“, kteří se na Facebooku denně setkávají s novými lidmi.

FakeOFF se jeví jako po všech stránkách užitečná aplikace, která pomůže vám i Facebooku vyhrát nad falešnými profily a jejich tvůrci. Využijete tuto aplikaci? Přidělal vám někdy falešný profil problémy?

Zdroj: Wearesocialmedia.com

Publikováno: Úterý, 17 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz