Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook ztratil 11 milionů uživatelů

Nejznámější a nejvyužívanější sociální síť Facebook už není u mladých lidí tak oblíbený, jako tomu bylo v minulosti. Mladí lidé od něj poměrně houfně odcházejí. Důkazem budiž odchod celkem 11 milionů lidí, kteří ještě nedosáhli věku 24 let. Největším strašákem na sociální síti jsou pro ně paradoxně jejich rodiče anebo učitelé. Zjistili, že těmto hlídačům jejich volného času neuniknou ani ve virtuálním světě.

Facebook není cool

Přesná čísla mluví jasně

Sám finanční ředitel Facebooku David Ebersmann pro německý deník Bild prozradil, že mladí lidé mají této sociální sítě už dost.

Facebook konkrétně opustilo 4292080 uživatelů ve věku od 13 do 17 let. Ztráta 6 948 848 uživatelů ve věku 18 až 24 let je ale ještě více alarmující.

Kam mladí lidé odcházejí?

Nejčastěji odcházejí mladí lidé na konkurenční sociální sítě, jako jsou Tumblr anebo Instagram. Ve druhém případě se jedná především o ty uživatele, kteří pracují především s fotografiemi. Na tyto zmiňované sítě učitelé či rodiče spíše nezavítají.

FacebookFotografie: Paul Sakuma

Stále oblíbenější Snapchat

Hodně zajímavou alternativou sociálních sítí je ale také Snapchat. Sem odcházejí milovníci nejen sociální komunikace, ale také videí a fotografií.

Velkou devízou Snapchatu je zejména to, že nabídne možnost posílání videí a fotek. Ty se po 10 vteřinách od zaslání smažou, což ale uživatelům nevadí. Ostatně Snapchat je již tak oblíbený, že se jej pokusil Facebook i koupit. Úspěšný ale nebyl.

Zdroj: http://www.foxnews.com/tech/2013/03/08/can-facebook-keep-its-cool/
http://www.graceuncommon.com/facebook/

Publikováno: Středa, 22 Leden, 2014 autorem Facemag.cz