Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook ztrácí uživatele v zemích, kde začínal

I přesto, že celosvětově návštěvnost Facebooku roste, v zemích, kde boom této sociální sítě začínal, byl zaznamenán výrazný odliv uživatelů. Jen v USA za poslední měsíc svůj Facebook zrušilo na 6 milionů lidí.

Návštěvnost Facebooku se snížíla i v Kanadě, Norsku, Rusku a Velké Británii. Přitom ve všech těchto zemích éra sociálních sítí začínala. To jistě není pro Marka Zuckerberga, zakladatele Facebooku, pozitivní zpráva. Naznačuje to totiž, že některým uživatelům už Facebook nemá co nabídnout, a proto své stávající účty ruší.

Celosvětová návštěvnost Facebooku ale stále stoupá. Je to především díky Mexiku a Brazílii, kde se tato sociální síť stala populární o hodně později. Nicméně podle dostupných údajů lze vysledovat, že růst návštěvnosti má tendenci se zastavit při dosažení 50% celkového počtu uživatelů Facebooku v zemi.

V budoucnu bude velmi zajímavé sledovat, zda si Facebook své uživatele udrží, nebo ho budou houfně opouštět.

Vstup na burzu se odkládá

S aktuálním úbytkem uživatelů Facebooku v některých zemích pravděpodobně úzce souvisí i odklad vstupu Facebooku na burzu. Původně měl Facebook své akcie na burze nabídnout už v polovině tohoto roku, nyní se hovoří o jaru 2012. Právě odliv uživatelů v některých zemích může mít negativní vliv na cenu akcie Facebooku.

Otázkou ale je, zda se tato situace může zlepšit a Facebook si své návštěvníky i nadále udrží.

Zdroje:

www.businessinsider.com
www.m-journal.cz

Publikováno: Úterý, 14 Červen, 2011 autorem Facemag.cz