Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook zrušil kvůli spamu velké množství aplikací

Doslova ze dne na den zrušil Facebook velký počet aplikací, které pravidelně používaly tisíce uživatelů. Důvodem bylo vysoké procento spamů, na které upozornili samotní uživatelé.

“V posledních dnech jsme dostávali od uživatelů hodně negativních reakcí, co se množství spamů v aplikacích týče. Zavedli jsme tedy nový systém, který by měl uživatelům Facebooku zajistit větší bezpečí. Aplikace, které byly zrušeny, měly vysoké procento negativních komentářů, odesílaly informace na zdi přátel a byly označeny jako spam,” uvedl jeden z programátorů Facebooku.

V minulém roce Facebook pracoval na systému, který automaticky zachycuje spamy a škodlivé chování. Díky tomuto systému se podařilo zablokovat 95 % všech nevyžádaných příspěvků, nyní se ale spamující aplikace objevily znovu, a tak museli programátoři Facebooku zakročit.

“Omlouváme se za tu náhlou reakci, ale skutečně jsme během minulého týdne dostávali velké množství stížností na aplikace, které spamují na zdi uživatelů a jejich přátel. Všichni majitelé aplikací, kteří si myslí, že jejich aplikace byly zablokovány neprávem se můžou ozvat prostřednictvím tohoto formuláře. Už teď pracujeme na tom, aby mohli sami vývojáři monitorovat negativní zpětnou vazbu svých uživatelů. Tím se v budoucnu takovéto situaci vyhneme.”

Využíváte některé z aplikací na Facebooku? Zaznamenali jste jejich zrušení?

Zdroj
www.allfacebook.com

Publikováno: Pondělí, 4 Červenec, 2011 autorem Facemag.cz
Komentáře