Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook změnil zobrazované e-maily všem uživatelům. Bez varování a globálně

E-maily, které jsou na viditelné pozici uživatelů Facebooku, byly bez jakéhokoli upozornění všem uživatelům této sociální sítě změněny. U profilů se nyní zobrazují primárně e-maily s koncovkou @facebook.com, začínající zpravidla uživatelským jménem uživatele.

Tento krok Facebooku je z mnoha stran označován jako nešťastný a sami uživatelé si na něj stěžují. Není pro ně totiž nyní jednoduché najít skutečný e-mailový kontakt na své přátele a známé. Takzvaný e-mail od Facebooku funguje spíše jako zástupný prostředek, který vás přesměruje do sekce Zprávy přímo na Facebooku, než jako skutečný e-mail tak, jak jej známe. Vaši zprávu přes e-mail ve tvaru uzivatelske.jmeno@facebook.com si vaši přátelé pravděpodobně přečtou až tehdy, přihlásí-li se k Facebooku (nemají-li nastaveno zasílání notifikací).

Čtěte více:

Jak opravit e-mail zobrazovaný na facebookovém profilu? Je to snadné

Že se změna týká i vašeho profilu si můžete jednoduše zkontrolovat přímo na Facebooku v části O mně (About), kterou naleznete pod svým profilovým obrázkem.

Přejete-li si, aby vaši přátelé byli schopni dohledat na vašem profilu na Facebooku váš skutečný e-mail, zvolte v části O mně (About) u svých Kontaktních údajů (Contact) položku Upravit (Edit).

Zde je vaše původní adresa zachována, jak si ale všimnete, je na vašem profilu Timeline nastavena jako skrytá. Proveďte tedy potřebnou změnu a uložte ji.

Publikováno: Úterý, 26 Červen, 2012 autorem Facemag.cz