Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook zjednoduší vyúčtování pro inzerenty

Inzerování na Facebooku bylo vždy poměrně snadné a Facebook se sám snaží, aby všechno ještě víc zjednodušil: ať už se jedná o samotnou tvorbu nebo editaci kampaní či výběr cílového publika. O placení za tyto služby to ale doposud neplatilo. To se teď mění.

Facebook až doteď chtěl po inzerentech, aby mu platili denně nebo za týden. To už bude jinak – Facebook se konečně rozhodl zjednodušit i tenhle proces. Místo týdenního nebo denního vyúčtování nyní inzerenti dostanou vyúčtování až poté, co jejich útrata dosáhne určité cifry nebo na konci měsíce, pokud jejich účet této částky nedosáhl.

Tento práh bude nastavený individuálně – postupně se na základě dosahování nižších prahů zvyšovat a to až k hodnotě 2500 dolarů (tedy asi  50 000 Kč). Svůj současný účtovací práh si můžete vždycky zkontrolovat ve správci reklam.

Faceboo zjednodušuje vyúčtování služeb inzerentům

Ve správci reklam budete moci již brzy sledovat váš individuální práh, po jehož dosažení vám Facebook pošle vyúčtování.

Nový systém účtování bude spuštěn tento týden pro inzerenty, platící v amerických dolarech. Pro ostatní měny bude spuštěn v blízké budoucnosti.

Facebook automaticky nastaví účtovací hranici 2 500 dolarů za den, ovšem pokud si budete přát tento práh ještě posunout, můžete využít tento formulář (zatím pro účty v dolarech, později snad i česká verze).

Zdroj: Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Čtvrtek, 20 Únor, 2014 autorem Facemag.cz