Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook zavádí sdílené alba

Největší světová sociální síť oznámila, že zavede sdílené alba – do jednoho alba bude moci přispívat až 50 lidí a každý z nich může přidat až 200 fotek. Autor alba si může vybrat, jestli i další členové mohou pozívat další přispěvatele, nebo jestli jenom on to bude regulovat. Tímto byl tedy i navýšen maximální limit pro počet fotek v albu- předtím byl maximální počet fotek v albu jeden tisíc, nyní se zvedá na desetinásobek – tedy 10 tisíc.

Nové sdílené alba budou mít 3 možné nastavení viditelnosti: veřejné, přátelům přispěvatelům nebo pouze přispěvatelům. „To dává autorovy alba kontrolu nad sdílením obrázků,“ řekl Bob Baldwin, softwarový inženýr ve Facebooku, který patří mezi vedoucí projektu.

Dále se Baldwin vyjádřil:

Nyní, kdyby jste byli na nějaké oslavě a po ní byli vytvořené 3 různé alba, možná by jste nemohli vidět všechny fotky, což je matoucí a frustrující.

Myšlenka vytvořit sdílené alba vznikla během jednoho hackathonu – je pracovní setkání programátorů, jehož účelem je vymyslet něco nového. Podle Baldwina a jeho spolupracovníka Zhaa je hackathon úžasnou událostí, nad kterou přemýšlí zaměstnanci i týden dopředu.

Baldwen se nechal slyšet i ohledně vývoje:

Vytváření nových věcí na Facebook je zábava. Jedním z důvodů je i to, že si nemůžete být jistí, jak bude uživatel nakonec tuto novou možnost využívat. Doopravdy se těšíme na spuštění této služby, protože myslíme, že lidé to využijí v takových případech, které by nás nikdy nenapadli.

To ale není všechno. V budoucnu tyto alba mají ještě vylepšit. Vývojáři z Facebooku chtějí v budoucnu zvětšit počet fotek a zlepšit podporu pro mobilní telefony. Nyní lze totiž z mobilu nahrávat fotky pouze jednotlivě.

Facebook jako první tuto službu zprovoznil pro pár vybraných jedinců toto pondělí, poté to integruje všem anglicky mluvícím uživatelům, a až poté se toho dočkáme my a další části světa.
Zdroj: mashable.com

Publikováno: Úterý, 27 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz