Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook zablokoval fan stránku služby Esemes.cz

Facebook na konci roku 2010 opět nekompromisně blokoval fanouškovské stránky. Tentokrát, kvůli porušení pravidel přišla na řadu stránka Esemes.cz, která patřila díky svým 148 680 fanouškům mezi největší skupiny na českém Facebooku. Služba Esemes.cz slouží k odesílání zpráv SMS z internetu zdarma. Aplikace vyvinutá společností Esemes.cz umožňovala odesílat krátké textové zprávy přímo z Facebooku; i proto fanouškovská stránka tvořila tak obří skupinu.

Správci fanouškovské stránky Esemes.cz nebyli (dle jejich tvrzení) do poslední chvíle informování o jakémkoli porušení ne zcela jasných pravidel. Facebook zaslal v den zablokování fanouškovské stránky automatický e-mail správcům stránky, který uváděl výčet podmínek, za kterých jsou stránky na Facebooku zablokované. Z toho vyplývá, že opravdu došlo společností Esemes.cz k porušení pravidel Facebooku.

Zaskočeni nebyli jen fanoušci stránky Esemes.cz, ale i samotné vedení společnosti. Produktový manažer obratem kontaktoval společnost Facebook.com; ten se snaží spolu se správci stránek urgentně nepříjemnou situaci řešit a stránky co nejdříve obnovit.

Co myslíte, jaká pravidla byla stránkou Esemes.cz porušena?

Chcete-li, připojte váš názor v komentářích.

Pravidla Facebook.com najdete zde >>

Publikováno: Pondělí, 10 Leden, 2011 autorem Facemag.cz