Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook zabezpečuje účty proti zneužití

Občas dostávám emaily s dotazy, jakto, že se už nemůžete přihlásit na Facebook pomocí svého hesla a žádost o vygenerování nového, nové nezašle. Většinou se jedná o případy, kdy se někdo dostane pomocí hesla na Váš účet a posléze ho změní včetně emailové adresy, takže se nové heslo sice vygeneruje, ale odešle jinam. Těmto případům se snaží Facebook zabránit pomocí nových prostředků.

Jedna z nových bezpečnostních funkcí vám umožní schválit zařízení, že kterých se nejčastěji připojujete na Facebook a pojmenovat je. Můžete tak mít schválený například počítač doma, v práci, ve škole a mobilní telefon. Pokud se na Váš účet dostane někdo z jiného počítače, či zařízení, může Vás Facebook varovat například smskou.

Tuto možnost naleznete kliknutím zde pod položkou „Zabezpečení účtu“. V případě zvolení upozornění, Vás Facebook při příštím přihlášení vybídne k pojmenování Vašeho zařízení. V případě, že se k Vašemu účtu přihlásí někdo z neznámého (nepojmenovaného) zařízení, odešle se Vám email, nebo SMS zpráva s informací o přístupu na Váš účet a s možnostmi změnit heslo, či odstranit neznámé zařízení.

V případě, že se bude někdo snažit přihlásit se z neznámého zařízení, bude také vyzván k zodpovězení otázek, které určí, jestli je pravým majitelem účtu, nebo ne. Bezpečností otázku si můžete sami zvolit. Pokud jste to neudělali, Facebook se dotyčného zeptá například na identifikaci jednoho z přátel na fotografii, případně na datum narození atp.

Díky těmto novým funkcím se již dostavily první pozitivní výsledky. Počet zneužití účtů na Facebooku by se měl rapidně snížit.

Publikováno: Sobota, 15 Květen, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře