Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook vydělává na reklamě: 41% příjmů je z reklam na mobilu

Akcie Facebooku vzrostly o 15% poté, co společnost oznámila, že 41% příjmů z reklamy tvoří reklama na mobilech. Facebook tak zcela překonal očekávání Wall Street, která se pohybovala kolem 33%.

Facebook byl ale úspěšný i v dalších oblastech: jeho celková tržba za první čtvrtletí dosáhla neuvěřitelných 1,8 miliardy dolarů (předpoklady se pohybovaly kolem 1,6 miliardy).

Společnost dále ohlásila, že dosáhla počtu 819 milionů aktivních mobilních uživatelů, což je o 51% více než před rokem. Celkově má společnost 1,15 miliardy měsíčně aktivních uživatelů a 669 milionů uživatelů aktivních denně.

Facebook spustil svůj reklamní byznys před rokem, 41% zisk z mobilních reklam byl vybudován právě během tohoto jediného roku. Inzerce jako taková tvoří 88% příjmů Facebooku.

Udělali jsme velký pokrok, podpořili růst naší komunity, prohlubování jejího zapojení a dodali jsme silné finanční výsledky, zejména na mobilech,“ říká CEO a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. „Práce, kterou jsme udělali, abychom učinili mobilní Facebook co nejlepším, přináší dobré výsledky a poskytuje nám solidní základ do budoucna.

Zdroj: http://mashable.com/2013/07/24/facebook-revenues-mobile/

Publikováno: Čtvrtek, 25 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz