Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook video Ohlédnutí zpět bylo sdíleno stomilionkrát

Miliony fanoušků oslavily společně s Facebookem jeho desáté výročí. Facebook svým uživatelům nadělil dárek v podobě osobního videa Ohlédnutí zpět, které mapovalo celou historii uživatele na Facebooku.

Video, které zobrazilo ty nejlepší momenty z vašeho života na Facebooku, se setkalo s nesmírně kladnou odezvou: na profil si své vlastní video nasdílelo více než 100 milionů uživatelů a dvakrát tolik jej zhlédlo. Není divu, že už pak měli někteří lidé pocit, že už je těch videí víc než dost.

Facebook, který se v současnosti pyšní již téměř 1,25 miliardy uživatelů už v minulosti podobné prvky pro své uživatele zpřístupnil. Na konci let 2012 a 2013 to například bylo video Přehled roku (A Year in Review), které uživateli ukázalo jeho nejlepší posty za posledních dvanáct měsíců.

Videa na Facebooku brzy napodobily i ostatní sociální sítě. Twitter se spojil se společností přes online prezentaci Vizify a na sklonku roku 2012 svým uživatelům představil video Váš rok na Twitteru (Your Year on Twitter), které uživateli představilo jeho nejlepší tweety i followers. Prvek dosud funguje a uživatelé jej mohou sami editovat.

K mánii videí se přidal i Google+, když na konci loňského roku poprvé předvedl vlastní Přehled roku (Year in Review). Facebook je však stále první a nejspíš i nejúspěšnější platformou, která tahle milá videa pro své uživatele zpřístupňuje.

Sdíleli jste i vy své Ohlédnutí zpět?

Zdroj: Mashable.com

Publikováno: Pondělí, 17 Únor, 2014 autorem Facemag.cz