Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook ví, že změníte vztahový status, dřív než to uděláte

Facebook toho o vás ví hodně – opravdu hodně. A ani vás nemusí špehovat. Jde jen o to, že veškeré informace, které o sobě na této sociální síti sdílíte, vytvářejí docela podrobný obrázek toho, kdo jste. Facebook dokonce tvrdí, že ví, že si změníte svůj vztahový status předtím, než to opravdu uděláte!

Nové informace Facebook zveřejnil příhodně na svatého Valentýna. Tvrdí, že na základě jistých informací pozná, kdy se dva lidé chystají spolu vstoupit do vztahu.

Jak se to Facebook dozví?

Je to v podstatě strašně jednoduché: tři měsíce (přesněji 100 dní) předtím, než spolu dva lidé na Facebooku vstoupí do vztahu (rozuměj: než si změní vztahový status na svém profilu) Facebook pozoruje postupný nárůst postů, sdílených mezi těmito dvěma hrdličkami. Vrchol ve vzájemném sdílení postů nastává 12 dní před začátkem vztahu na Facebooku a po změně statusu zase pomalu upadá. Posty se zato stávají něžnějšími a pozitivnějšími.

Facebook ví, kdy se chystáte změnit svůj vztahový status.

100 dní před změnou vztahového statusu si zamilovaní začínají posílat čím dál více statusů. Po začátku vztahu tohle číslo zase klesá. Jak snadné je poznat něčí romantický zájem…

Facebook si pro svůj výzkum vybral páry, které v období od dubna 2010 do října 2013 oslavily na Facebooku své výročí. Lidé z tohoto páru museli být nejméně 100 dní před změnou statusu single a pár spolu musel být nejméně dalších 100 dní po změně vztahového statusu.

Ještě si myslíte, že si nikdo nevšiml, na koho máte políčeno?

Zdroj: Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Úterý, 18 Únor, 2014 autorem Facemag.cz