Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook ve Velké Británii spouští hovory zdarma

Společnost Facebook spouští ve Velké Británii novou službu – telefonické hovory zdarma. Zatím je tato služba dostupná pouze jako součást aplikace Facebook Messenger v iOS.

Služba debutovala letos v lednu v severní Americe a nyní byla přidána i do britské verze Facebook Messenger pro iOS. Funguje na iPhone, iPad a iPod Touch.

Hovory přes Facebook fungují jednoduše: najdete v aplikaci požadovaný kontakt a vyberete malé „i“ v horním rohu. Objeví se možnost volného hovoru.

Facebook ve Velké Británii spustil službu pro hovory zdarma. Je dostupná pouze přes aplikaci Messenger pro iOS.

Začít hovor zdarma na Facebook Messengeru je velmi snadné

Pokud je kontakt nedostupný nebo aplikaci nepoužívá, možnost není aktivní. Systém podporuje mezinárodní hovory, takže anglicky mluvící přátelé z obou břehů oceánu si nyní mohou zcela bez zábran popovídat.

Když někomu voláte, dotyčný uslyší vyzváněcí tón a navíc dostane upozornění na Facebooku. Pokud váš pokus o spojení promešká, upozornění na Facebooku mu řekne, že jste se mu pokoušeli dovolat. Aby přijal váš hovor, stačí otevřít Messenger. Druhou možností je přístup přes upozornění o hovoru.

Volné hovory jsou službou typu VoIP, podobně jako Skype. Znamená to, že aplikace využívá internetového připojení vašeho zařízení k tomu, aby uskutečnila hovor.

Služba je dostupná v iOS a zatím nejsou žádné zprávy, že by v dohledné době vznikla i její verze pro Android.

Zdroj: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-03/26/facebook-calls

Zdroj obrázku: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-03/26/facebook-calls

Publikováno: Úterý, 2 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz