Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook už dokáže sám rozpoznat i vaši tvář

Tagování fotek na Facebooku bude již brzy mnohem rychlejší. Facebook bude totiž rozpoznávat tváře svých uživatelů a na fotkách je bude automaticky označovat.

Vývojáři Facebooku se neustále snaží vymýšlet nové a nové aplikace a funkce, které budou uživatelům zpříjemňovat čas strávený na této sociální síti. Nyní přichází s poněkud kontroverzním nápadem automatického rozpoznávání tváří na fotkách. Na tomto projektu se pracuje už od října loňského roku a v nejbližších dnech by měla být funkce plně aktivní.

Zásah do soukromí? Lidé se dělí na dva tábory

Část uživatelů je tímto nápadem nadšená. Automatické rozpoznávání tváří jim prý usnadní a hlavně urychlí vkládání fotek. Navíc tvrdí, že by danou osobu na fotce stejně označili, jen by jim to trvalo déle.

Na druhou stranu jsou lidé, kteří se nové funce Facebooku děsí. Znamená to pro ně velký zásah do soukromí. Sice je pravda, že můžou v nastavení svého účtu tuto službu vypnout, nicméně pořád bude jejich tvář v obrovské databázi figurovat. Kritici této funce se navíc obávají i toho, že si vás v budoucnu někdo cizí vyfotí, a podle databáze lehce zjistí, kdo jste.

Na jakou stranu se stavíte vy? Like or dislike?

Publikováno: Pátek, 10 Červen, 2011 autorem Facemag.cz