Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook umožní veřejné profily i teenagerům

Facebook dává příležitost mít veřejný profil i teenagerům. Od této středy uživatelé mezi 13 a 17 lety budou moci psát příspěvky veřejně a získavat sledující na své profily. Tímto tedy získávají stejná práva jako ostatní uživatelé.

Facebook k tomuto na svém blogu dodal:

Teenageři patří mezi nejdůvtipnější uživatelé sociálních sítí, a když příjde na jejich názory na společnost, politiku nebo třeba hodnocení nového filmu, chtějí být slyšeni.

I když jenom malá část teenagerů používajících Facebook chce psát veřejně, tato aktulizace jim tu možnost zdá, stejně jako ji dávají ostatní sociální síťě.

Kterýkoliv teenager, který chce veřejně sdílet příspěvek nebo status si to ale musí nejprve manuálně nastavit u příspěvku před jeho sdílením. Po nastavení ho Facebook taktně upozorní, že jeho příspěvek bude viditelný všemi.

Psaní veřejně je doopravdy jednoduché

Pro všechny další příspěvky bude automaticky nastavené to samé, co předtím. Pokud tedy vybere, že příspěvek bude veřejný, tak se tak automaticky nastaví i ty další. Nicméně Facebook při 2. veřejném příspěvku na to upozorní.

Stejně tak, aby teenagery mohl někdo sledovat, tak to musí být ve svém nastavení. Standartně totiž uživatele nejsou sledovatelní. Tato aktualizace se ale netýká příspěvku, které byli napsány dříve než ve středu. Ty musí být upraveny manuálně.

zdroj: mashable.com

Publikováno: Sobota, 19 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz