Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook trestá stránky, které zveřejňují nesmysly

Jste už také unaveni tím, když vás při projíždění vašeho newsfeedu zahlcují stránky ošklivými, hloupými memy? Tomu by už brzy mohl být konec…

Koncem srpna Facebook oznámil chystanou změnu algortimu, který nyní vynese do popředí posty stránek, které jsou relevantní a oblíbené – tento nový algoritmus tedy jednoznačně upřednostní kvalitnější posty před jejich kvantitou.

Algoritmus vznikl díky feedbacku uživatelů

Facebook před časem provedl výzkum, v němž se ptal uživatelů, jaký obsah stránek podle nich stojí za vidění. Z názorů uživatelů si Facebook vzal ponaučení a vytvořil nový algoritmus, který je schopen rozlišovat mezi posty nízké a vysoké kvality a upřednostnit posty vysoké kvality, které se pak objevují výše v newsfeedu a jsou více viditelné.

To znamená, že stránky, které zahlcují newsfeed tzv. Memes (obrázky s přidaným, obvykle – ale nikoliv vždy – vtipným textem) budou za tuto činnost nenápadně trestány tak, že se jejich příspěvky budou v newsfeedu propadat stále hlouběji.

Jak tento nový algoritmus využít? Je to v podstatě jednoduché: vytvářejte obsah skvělé kvality a budete odměněni vyšší viditelností. Vytvářejte obsah odpadní kvality a neuvidí jej nikdo. Jednoduché.

Facebook bude trestat stránky, které zveřejňují nesmysly

Fakt..??

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/facebook-punishes-pages-that-post-garbage/

Publikováno: Sobota, 14 Září, 2013 autorem Facemag.cz