Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook testuje automaticky přehrávaná videa

Facebook je možná o krok blíž k tomu, aby se v newsfeedu automaticky přehrávaly videoreklamy. To je skvělá zpráva, pokud jste zadavatel reklamy, ale už ne tak báječná novinka, pokud jste běžný uživatel.

Facebook na malé skupině mobilních uživatelů testuje novou funkci: v newsfeedu by se nyní měla automaticky přehrávat videa. Přímo v newsfeedu tato videa budou přehrávána v tichém módu, uživatelé si jej pak budou moci rozkliknout na celou plochu a přehrát se zvukem. Zatím je tato funkce dostupná pro videa vybraných osob, skupin nebo hudebníků, později je ale Facebook jistě zpřístupní i pro zadavatele reklamy na Facebooku.

Dlouho očekávaný krok Facebooku

Společnost k tomuto vývoji situace směřovala celý rok. Automatické přehrávání videí v newsfeedu bylo původně plánováno na duben, později je ale Facebook odložil na podzim. Facebook mimochodem upozorňuje, že inzerenti již videoreklamy běžně spouští, tyto se ale zatím nepřehrávají automaticky.

Facebook v této souvislosti podporuje inzerenty, aby jako automaticky přehrávanou reklamu použili originální obsah a ne jen reklamu na produkty, která již běží v televizi. Je to logické: originální obsah přiláká potenciální fanoušky, kterých je vždy na Facebooku dostatek. Takovýto originální obsah si patrně povede lépe než donekonečna omílané televizní reklamy, obzvláště s kvalitním zacílením. To ale zdaleka neznamená, že uživatelé budou mít tento typ reklamy rádi.

„Automaticky přehrávané reklamy jen obtěžují.“

Ari Jacoby, SEO společnosti Solve Media, vybízí Facebook k tomu, aby našel zlatou střední cestu mezi zájmy inzerentů a uživatelů. „ Automaticky přehrávané reklamy bývají pro uživatele obtěžující,“ říká. „ Většina inzerentů preferuje „click to play“ videa. Aby byla videoreklama efektivní, musí být zapamatovatelná, což se reklamám, přehrávaným bez zvuku, podaří jen stěží.“

Myslíte, že je tento typ reklamy dobrý nápad? Udělal Facebook dobrý krok nebo ne?

Zdroje:

https://newsroom.fb.com/News/715/An-Easier-Way-to-Watch-Video

http://mashable.com/2013/09/12/facebook-autoplay-video-ads/

Publikováno: Středa, 18 Září, 2013 autorem Facemag.cz