Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook teenagery nezajímá. Proč to nevadí?

Rok 2013 nebyl pro Facebook moc šťastný z jednoho hlediska: celý rok se probírá, že z Facebooku hromadně prchají nové generace teenagerů. Facebooku ale nový trend nemusí vadit. Proč?

Na téma úbytku teenagerů na Facebooku vyšla před několika dny nová evropská studie. Není založena na statistických datech, ale etnografických údajích a v podstatě potvrzuje to, co si mnozí myslí nebo říkají celý rok: Facebook nejmladší generaci uživatelů už zkrátka moc „nebere“.

Nová generace uživatelů sociálních sítí radši než Facebook navštěvuje Twitter, Instagram, WhatsApp nebo Snapchat. Možná si řeknete, že Facebook zkrátka jen ustoupil do pozadí – Daniel Miller, antropolog a vedoucí výzkumník týmu, který studii vypracoval, ale neváhá použít mnohem silnější slova: podle něj je Facebook pro mladou generací mrtvý a definitivně pohřbený.

Zvěsti o úbytku teenagerů navíc potvrdil sám Facebook, když v říjnu zveřejnil výsledky za třetí kvartál a přiznal úbytek mladých uživatelů zejména mezi denně aktivními uživateli.

A víte co? Facebooku to možná vůbec nevadí!

Dělá si Facebook těžkou hlavu z nezájmu mladé generace? Možná vůbec ne. Mark Zuckerberg se totiž vyjádřil, že si přeje, aby se z Facebooku staly „nejlepší personalizované noviny na světě“. A to asi opravdu není nic pro teenagery. Spíš to vypadá, že společnost cílí na jejich rodiče.

Takže zatímco dospívající mládež tráví svůj volný čas posíláním fotek na Instagram a nezávazným pokecem, Facebook se zatím mění v tržní prostředí, které bude maximálně výhodné pro inzerenty i publikující partnery.

A tato změna prostředí na Facebooku může být nakonec velmi příjemná i pro řadové uživatele. Co myslíte?

Zdroj: Wearesocialmedia.com

Publikováno: Pondělí, 30 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz