Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook stáhl reklamy na některých typech stránek

Facebook vydal oficiální prohlášení, ve kterém říká, že již nadále nebude podporovat hosting reklam na jistých kontroverzních stránkách.

Stalo se tak poté, co firmy BSkyB a Marks&Spencer stáhly své reklamy, které se objevovaly vedle obsahu stránek či skupin, jenž firmy shledaly jako závadný.

Oficiální post Facebooku říká, že se společnost „bude snažit odstranit reklamy z blízkosti stránek, jejichž obsah je násilný, grafický nebo sexuálně explicitní (a jedná se o stránky, které svým obsahem neporušují standardy komunity).“

Ode dneška začíná nový proces přehodnocování stránek, který bude probíhat individuálně a jehož cílem bude zjistit, které stránky a skupiny mohou zobrazovat reklamní sdělení. Proces bude posléze nejspíše zautomatizován. Nastolení nových podmínek by ovšem nijak nemělo ovlivnit obchodní model Facebooku.

„Podobně jako kterákoliv digitální platforma, ani my nejsme perfektní, ale budeme mnohem lepší,“ píše se v oficiálním vyjádření Facebooku. „ Jsme zavázání k tomu, abychom tento proces učinili funkčním pro všechny uživatele Facebooku.“

Zdroj: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/01/facebook-adverts

Publikováno: Pondělí, 1 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz