Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook spouští nový NewsFeed: Jaký je?

Facebook funguje již téměř deset let a s tak dlouhou existencí vyvstal jeden konkrétní problém: nepořádek v NewsFeedu. Mezi našimi facebookovými přáteli již nejsou pouze přátelé, nýbrž i kolegové, rodina, klienti nebo dokonce náš šéf. Tak pestrá skladba lidí samozřejmě vytváří nesmírně rozmanitý obsah, ze kterého se ale nám mohou občas dělat pěkné mžitky před očima.

Příspěvky, které se nám zobrazují ve feedu, jsou navíc hodnoceny EdgeRankem, který posuzuje jejich popularitu, to, jak jsme si s jejich autorem blízcí, kdy by příspěvek zveřejněn a řadu dalších prvků. Ve výsledku jsou ale lidé často zmateni, neboť nerozumí algoritmu, podle kterého některé příspěvky vidí a jiné zase ne.

Celková situace kolem NewsFeedu je zkrátka dost matoucí.

Co s tím?

Facebook přišel s originálním řešením. Vzal to pěkně z gruntu a rozhodl se, že aby se pro nás náš NewsFeed stal stravitelnějším a přehlednějším, od základů ho překope. Tato informace probleskla již před delším časem a lidé na ni již stihli téměř zapomenout, ale Facebook naštěstí nezapomněl a první uživatelé již mohou vyzkoušet novou podobu „masa a krve“ Facebooku, NewsFeedu.

Jaký je?

Podle prvních zpráv Facebook plní to, co slíbil ve svém stručném mottu „Méně nepořádku, více příběhů“. NewsFeed i nové menu na pravé straně stránky se vyznačují jasným, pohledným designem. Co je jistě dobrá zpráva, aplikace pro smartphony a iPady mají stejné základní prvky jako webová stránka, což jistě přispěje k lepšímu globálnímu pocitu z Facebooku.

Facebook spouští novou podobu NewsFeedu

„Méně nepořádku, více příběhů,“ slibuje nový NewsFeed Facebooku

V novém NewsFeedu také dojde ke změně, která by měla zaujmout především vlastníky a adminy stránek. Fotky a obrázky se již nebudou zobrazovat v dřívějším čtvercovém rozměru 403×403 pixelů, nýbrž ve větší verzi, čítající 550×403 pixelů. Vzhledem k tomu, že většina fanoušků stránek si prohlíží veškeré nové příspěvky svých oblíbených stránek ve svém NewsFeedu, přizpůsobení fotografií těmto změnám jistě stojí za zvážení.

Celkově vzato jsou první ohlasy na nový NewsFeed velmi pozitivní. Zatím je dostupný pouze zlomku uživatelů Facebooku, ale brzy se již snad všichni dočkáme této toužebně očekávané novinky.

Zdroje: http://wearesocialmedia.gr/facebook-newsfeed-how-we-feel-about-the-new-layout/

http://techcrunch.com/2013/08/01/demystifying-news-feed/

Publikováno: Sobota, 3 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz