Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook smazal skupinu českých rasistů


Jistě jste zaznamenali kauzu „Za každého člena této skupiny 10 kč na pomoc Haiti„, kde autor v popisu skupiny nabádal k nepomoci černochům, protože jsou přemnožení a spoustu dalších rasistických žvástů.

Pomoc Haiti

Autor, či autorka si zřejmě neuvědomují ani, co jejich názory znamenají, natož ještě při této citlivé události. Bohužel je však v tomto státě rasistů stále plno. Jistě by přehodnotili svůj názor, kdyby jejich dítě leželo někde pod troskama a okolostojící jediná pomoc – dva statní černoši by jim nepomohli zvednout betonovou desku, protože bílí lidé jsou přemnoženi. To by asi docela koukali.

Lidé, kteří v sobě mají kus solidarity a připojili se do této skupiny, která lákala na pomoc Haiti, se také divili, kam se to dostali, když se octli v rasistické skupině.

Naštěstí tu tito agresivní lidé plní nenávisti nevládnou a zakročil Facebook, který skupinu okamžitě smazal.

Tady v komentářích se mě někdo ptal, jaktože některé skupiny pořád existují, když kliká na nahlásit spam a podobně. Na Facebooku jsou stamiliony lidí a když si vezmete, že výrobci skupin a stránek jich mají často desítky, uvědomíte si, kolik je tam podobných skupin. Určitě není v silách Facebooku každou pečlivě projít v řádech dnů. Dokonce si ani nemyslím, že by jedno nahlášení mělo vliv na upozornění Facebooku. Až se nastřádá abnormální počet nahlášení (aby se vyfiltrovali jedinci, kteří chtějí jen poškodit konkurenci), teprve přijde kontrola, která posoudí závadnost. To také může trvat klidně i řadu týdnů. Proto nezoufejte, když jste něco nahlásili a nic se neděje. Pokud bylo nahlášení oprávněné, jistě jste nebyli sami. Stačí jen trpělivě čekat jako u kauzy 10 kč na pomoc Haiti.

Jinak obecně vzato do skupiny s podobným názvem byste se neměli připojovat ani kdyby byla „košér“. 10kč za každého člena je další lákací nesmysl. Pokud chcete přispět pár korunami, existují na to oficiální čísla účtů a DMS na pomoc poškozeným v Haiti:

 • Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic provozuje na Haiti tři nemocniční zařízení a zřídila tam několik polních nemocnic. Lidé mohou posílat peníze na účet 210 10 50 700/2700, VS 111.
 • Člověk v tísni vyhlásil sbírku na pomoc postiženému Haiti. Lidé mohou přispívat na konto SOS Haiti 4095 4095/0300. Organizace věnovala na rychlou pomoc 300 000 korun ze svého humanitárního fondu.
 • Charita Česká republika vyhlásila na pomoc Haiti veřejnou sbírku a otevřela sbírkový účet číslo: 35-1868350237/0100 u Komerční banky, VS 99999.
 • Do sbírky je možné přispět také odesláním třicetikorunové DMS HAITI na číslo 87777.
 • Sbírku vyhlásila i organizace ADRA. Otevřela účet číslo: 4028 4028/0300, VS 391. Přispívat lze i pomocí mobilu zasláním dárcovské sms v hodnotě 30Kč ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777.
Publikováno: Úterý, 19 Leden, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
  • Vzdyt uz jen nazev te skupiny napovidal o vsem… ze to bude Fake… ale ze se z toho vyklube takovahle vec.. co podle me mohlo napadnout jenom slepici bez mozku jestli to byla opravdu zena… to cloveka nuti k zamysleni kde to vubec zijem…

  • Je to všechno velmi smutné při představě že by se něco takového mohlo stát komukoli a kdekoli .Člověk si najednou uvědomí jakýma hloupostma se trápí a jak malicherné jsou věci které ho vyvedou z míry v každodením životě.

  • njn sloboda slova funguje noooooo!

  • Klobasa: to není moc chytrý argument odvolávat se na svobodu slova. To, kolik zákonů rasisté porušují a kolik svobody jiným berou, to už vás nezajímá, že?

  • Občas mně až mrazí jak je rasismus v u nás na vzestupu a je o to horší o co víc má skrytých příznivců a přitakávačů….bohužel.Zlo a hloupost není o rasách….to je o lidech.

  • WE dont really know what youre talking about these. this specific cant end up being the one method to take into account this may that? It appears as though you are aware of a lot around the matter, so why not necessarily examine them extra? Ensure it is far more attainable to help anyone otherwise who seem to may well not believe everyone? Youd receive much more folks behellond the following if you ever just simply stopped doing basic terms.