Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook smajlíci: Jak na ně

Drobnou, ale populární součástí života na Facebooku jsou i obyčejné emotikony – smajlíci. Kde všude je lze použít a jak je vytvářet?

Emotikony neboli smajlíky můžete obohatit svůj projev na celém spektru nástrojů Facebooku. Jejich původním „domovem“ jsou soukromé Zprávy, díky kterým se můžete dorozumívat s jinými uživateli, a tím pádem i Chat, probíhající v reálném čase a sloužící pro okamžitou komunikaci. Ve Zprávách a Chatu najdete smajlíky buď pod příslušnou ikonkou, nebo je do textu můžete zadat manuálně.

Jak vytvořit smajlíky na Facebooku?

Pod touto ikonkou se skrývá nabídka Facebook smajlíků ve Zprávách a v Chatu.

Smajlíky lze ale také přidat do statusů, které uveřejňujete na své Zdi. Pro tuto funkci neexistuje speciální tlačítko nebo ikonka, musíte smajlíka zadat vždy ručně kombinací symbolů a znamének. Smajlík se ve své obrázkové podobě objeví až ve chvíli, kdy post odešlete.

Aby se smajlík správně zobrazil, dbejte vždy na to, aby mezi posledním znakem vaší zprávy nebo statusu a prvním znakem smajlíka byla mezera.

Jak na smajlíky na Facebooku?

Kompletní přehled smajlíků na Facebooku a kombinací symbolů, potřebných k jejich vytvoření

V této tabulce vidíte základní přehled smajlíků a kombinace symbolů pro jejich tvorbu, a to včetně smajlíka-robota, tučňáka nebo žraločích čelistí. Jak na tvorbu svého času velmi populárního smajlíka – lejna se dozvíte v našem zvláštním článku.

Publikováno: Neděle, 29 Září, 2013 autorem Facemag.cz