Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook s vámi bojuje o váš čas

Ano, kolik toho již bylo napsáno a řečeno o negativních vlivech Facebooku. A počet jeho uživatelů přesto vzrůstá. Většina lidí si chce vyzkoušet ten fenomén. A pak už je pozdě. Přece si nemohou svůj profil zrušit? Vždyť by byli úplně mimo dění, ztratili by kontakt na spoustu lidí, … Ale představte si, kolik času byste měli navíc, kdybyste žili bez Facebooku.

Všudypřítomnost Facebooku chce vymýtit samotu

Facebook teď tvrdě nepracuje na tom, aby více propojil a otevřel svět, ale aby získal více uživatelů, kteří na něm budou trávit více času. A je v tom dobrý! Tak dobrý, že se mu podařilo namluvit lidem, že prohlížení fotografií, statusů a novinek na Facebooku jim pomůže být méně osamělí. Jako kdyby všudypřítomnost Facebooku, kterou přinesl především mobilní Facebook, chtěla vymýtit samotu a introverty. Jako kdyby chtěla všechny přesvědčit k tomu, aby všechny informace (i ty osobní) o sobě zveřejňovali. Jako kdyby je nutila neustále se dívat na pozitivní příspěvky a krásné fotografie ostatních, aby jim mohli závidět jejich zdánlivě dokonalý život a mohli si připadat méněcenní.

Facebook má nového soupeře

A teď ještě Facebook Home, který všudypřítomnost Facebooku korunoval. To je velký krok Facebooku k výhře v boji o váš čas. Teď už Facebook nesoupeří s Googlem, Twitterem nebo Skypem. Soupeří s vámi. O váš čas a vaši pozornost.

Krásné srovnání přichází, když se podíváme na Facebook a televizi. Lidé už tráví více času u Facebooku než u televize. Místo zpráv a novinek ze světa si čtou nové statusy svých přátel a stránek, které se jim líbí.

Facebook si neustále vyžaduje vaši pozornost.

Facebook si neustále vyžaduje vaši pozornost

Nemáte občas Facebooku dost?

A co vy? Nemáte občas chuť se Facebooku zbavit a vyšetřit si tak trochu času na jiné věci? Nemáte občas chuť být sami? Zrušit si Facebookový profil je asi pro většinu nereálné, můžete však zkusit aspoň následující věci, které vám pomohou upevnit vaše stanovisko ohledně Facebooku.

  1. Odstraňte ze svého telefonu aplikaci Facebooku, používejte pouze mobilní webovou verzi. To vás donutí používat Facebook v mobilu o něco méně.
  2. Pozorujte, kdy budete mít chuť jít zkontrolovat novinky na Facebooku. Zeptejte se sami sebe proč to jdete dělat a co byste mohli dělat namísto toho.
  3. Naučte se při otevření prohlížeče zadat jinou adresu než facebook.com. Zkuste třeba nějaký server o novinkách z oblasti, která vás zajímá (například objevit.cz).

Nebyla by to občas bez Facebooku úžasná svoboda?

Publikováno: Pondělí, 10 Červen, 2013 autorem Facemag.cz