Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook prožívá těžký měsíc: Ztratil sedm důležitých lidí

Facebook má starosti: ze stádečka společností, které gigant získal v sérii akvizic, mu utíkají klíčoví lidé. Silicon Valley zase dostává novou krev do žil a Marku Zuckerbergovi se o něco hůř spí.

Prvním odchozím je Josh Williams, spoluzakladatel značky Gowalla. Tohoto největšího konkurenta Foursquare zakoupil Facebook v roce 2011 a jeho zaměstnance převzal pod svá ochranná křídla. V tak obrovském komplexu, jakým je Facebook, se ale dřívější spolupracovníci neztratili: udrželi si soudržnost a dál bojovali proti Foursquare třeba tím, že vylepšili službu Nearby.

Spolu s Williamsem odchází i jeho kolega, designer Instagramu Tim Van Damme. Zatímco Williams zůstane v San Franciscu a patrně zaloí novou společnost. Van Damme posílí tým Dropboxu.

Pro Facebook je ztráta těchto zaměstnanců celkem bolestná. Williams měl na starosti celou slubu Nearby a k ní ještě Locations, Events a Pages.

A kdo jsou ti další lidé, kteří dali v poslední době Facebooku své sbohem?

Na konci června se s Facebookem rozloučil jeden z architektů služby Facebook Exchange, Antonio Garcia-Martinez, a odešel pracovat do společnosti Nanigans.

Dalším uprchlíkem je designérka Sophie Xie, autorka supervytuněných a roztomilých Facebook Stickers. Xie odešla z Facebooku, aby budovala blíže nespecifikovanou hyper lokalizační aplikaci.

Po sedmi letech se s centrálou Facebooku rozloučil také Tom Arrix, šéf obchodu pro celou Severní Ameriku. Své příští působiště zatím neprozradil, ale to nemění nic na tom, že jeho odchod je pro Facebook také bolestnou ztrátou. Předtím, než do Facebooku Tom Arrix nastoupil, nebyla na jeho stránkách jediná reklama. Nyní se v reklamě na Facebooku točí 1,25 miliardy dolarů.

Začátkem července ještě své funkce opustili vysocí manažeři evropského i asijského Facebooku. Christian Hernandez z Evropy odchází pracovat do White Star Capitol, reklamní šéfka asijské pobočky Facebooku Sunita Kaur nyní bude zastávat stejnou pozici ve Spotify.

Jak jsme na tom u nás? Změny se dějí také

Jak je vidět, válka o mozky v Silicon Valley je v plném proudu. Podobný problém jako Facebook nyní řeší třeba i Apple – kvůli údajnému pomalejšímu tempu vývoje a nedobrém stavu akcií mu pod rukama utíkají lidé do Googlu. Koneckonců, na českém Internetu je situace také podobná – nedávno například Seznam opustil jeho marketingový ředitel Michal Vodák a první Čech zaměstnaný Facebookem, Jakub Vrána, odchází ke startupu Gigwalk.

Zdroj:

http://www.tyinternety.cz/2013/07/17/clanek/facebook-prisel-za-mesic-o-sest-dulezitych-lidi/

Publikováno: Čtvrtek, 18 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz