Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook pro své zaměstnance staví město za 120 milionů dolarů

Facebook uzavřel partnerství s developerskou firmou ze Sacramenta a staví obří komplex bytů pro své zaměstnance. V městečku by se mělo nacházet 394 bytových jednotek pro zaměstnance Facebooku a 15 bytových jednotek pro lidi s nízkými příjmy.

Těchto patnáct jednotek Facebook musí postavit kvůli dohodě s místní vládou. Zbylé téměř čtyři stovky jedno, dvou a třípokojových bytů budou pak určeny pro zaměstnance společnosti. Byty se nacházejí v ideálním místě: do ústředí v Menlo Park i právě budovaného West Campus se zaměstnanci Facebooku pohodlně dostanou pěšky. Základní kámen by měl být položen v těchto dnech a stavba by měla být dokončena za dva roky.

Práce pro Facebook – život v luxusu

Facebook již vystavěl jeden kampus poblíž Sillicon Valley a jeho druhé zaměstnanecké městečko si s tím prvním v ničem nezadá. Mělo by se jednat o luxusní místečko k životu: kromě bytů zde najdete kavárny, bazény, lázně, opravnu kol, tělocvičnu s jógou, kde si lze najmout osobního trenéra, „clubhouse“ s vnitřními i venkovními plochami pro přípravu jídel a dokonce i lázně pro domácí zvířata.

Přes všechno pozlátko je představa takovéhoto zaměstnaneckého městečka Facebooku trochu nezvyklá. Podobné projekty jsou spíše spojovány s obřími společnostmi, jako je čínská fabrika Foxconn, a ne s „továrnami na vědomosti“ jakou představuje Facebook. Budoucí kampus již sbírá první přezdívky, jako Zuckland nebo Facebookville.

Chtěli byste žít se svými spolupracovníky a denně je potkávat nejen na pracovišti, ale i v nejbližším sousedství? Kolik by vám firma musela zaplatit, abyste k tomu svolili?

Zdroj: http://goo.gl/MkRRa2

Publikováno: Čtvrtek, 10 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz