Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook pro iPad je na světě

Dlouho očekávaná aplikace Facebooku navržená pro nejrozšířenější tablet současné doby – iPad – je konečně na světě. V pondělí 10. října 2011 se po mnoha měsících čekání objevila v App Store oficiální aplikace Facebooku pro iPad (Facebook, Version 4.0 – aplikace pro iPhone/iPad). Aplikace je dostupná zdarma.

Facebook pro iPad – dlouhé čekání. Stálo za to?

Vývojáři Facebooku na nativní aplikaci pro iPad pracovali pravděpodobně již od počátku letošního roku. Nedočkaví fanoušci již od léta vyhlíželi možný termín představení této aplikace. Zatím nejvíce očekávaným termínem byl 4. říjen a konference Apple pořádaná k představení nového iPhone 4S.

Facebook pro iPad klade důraz na fotografie a alba

Po několikaměsíčních spekulacích se konečně objevila na AppStore oficiální aplikace. Je zřejmé, že její vývojáři kladli důraz především na obrazové sdílení a fotogalerie. Obrázky a fotografie zabírají po otevření celou plochu iPadu. Procházení alb funguje jednoduchým způsobem, na který jsme u produktů Apple zvyklí, přejížděním zleva doprava a naopak.

Facebook aplikace pro iPad obsahuje levý navigační panel s přístupem do News Feedu, k fotografiím, zprávám, skupinám a samotnému nastavení. Oznámení, chat, aktualizace stavu, vyhledávání a další klíčové prvky jsou naopak umístěny v horní liště.

Nové funkce

Aplikace pro iPad nabízí několik nových funkcí. Uživatelé mohou hrát své oblíbené hry v celoobrazovém režimu, a to díky uvedení platformy Facebooku pro mobilní zařízení a iOS. Hry od EA, Zynga a další budou také podporovány dalšími funkcemi (kredity apod.).

Facebook nezapomněl ani na video, podporuje videa v HD rozlišení a Airplay, takže je možné videa sledovat prostřednictvím Apple TV a dalších zařízení Apple.

První ohlasy na Facebook v iPadu

Vzhledem k dlouhému očekávání a únikům, které představení této aplikace předcházelo, není její uvedení do světa spojeno s velkými fanfárami. Zdá se však, že první ohlasy jsou velmi pozitivní, byť má aplikace pořád ještě své mouchy.

Nový Facebook pro iPhone

Radikální změny doznal i Facebook pro iPhone. Koneckonců, otestujte jej sami.

Nový Facebook pro iPhone (Foto zdroj: Itunes.apple.com)

Vyzkoušeli jste již nový Facebook pro iPad/iPhone? Co se vám na aplikaci líbí a co vás naopak zklamalo?

Zdroj: Mashable.com
Více fotografií naleznete na našem Facebooku: Facebook.com/FaceMagcz

Publikováno: Úterý, 11 Říjen, 2011 autorem Facemag.cz