Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook přivítal rok 2011 rekordem 750 milionů nahraných fotografií

Silvestr 2010

Facebook přivítal první dny roku 2011 vlastním rekordem. První novoroční víkend se do historie Facebooku zapsal rekordním počtem 750 milionů fotografií nahraných na profily jeho uživatelů. Není překvapující, že se nový rekord objevil právě nyní, bezprostředně po oslavách příchodu nového roku a silvestrovských večírcích. K novému rekordu přispěl také trend nahrávat fotografie na profil co nejdříve po jejich pořízení.

Sdílení fotografií v roce 2010

Například ještě v červenci 2010 byl počet uploadovaných fotografií něco málo přes 100 milionů denně. V průběhu roku 2010 došlo na Facebooku k mnoha změnám, které měly usnadnit nahrávání obrázků na profil. Facebook například zjednodušil práci s fotoalby a umožnil uživatelům nahrávat obrázky ve vysokém rozlišení.

Přestože přišel Facebook s novým rekordem, konkurenční služby v oblasti sdílení fotografií mají před Facebookem stále velký náskok. Například Flickr měl v září 2010 již 5 bilionů nahraných fotografií denně. Pokud se jedná o sdílení fotografií, můžeme proto očekávat další investice do vývoje a zkvalitnění služeb Facebooku i v letošním roce.

Publikováno: Středa, 5 Leden, 2011 autorem Facemag.cz