Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook přichází opět s dalšími novinkami

Rádi se se svými virtuálními kamarády dělíte o informace z vašeho osobního života? A vadí vám třeba, že byste se rádi podělili s vašimi přáteli o nějaký song, ale nevíte, jak se jmenuje? A než jej najdete, zabere vám to půl dne? Nyní už si s takovými věcmi nemusíte lámat hlavu.

Facebook spustil novou vychytávku, která umožňuje uživatelům s chytrými mobilními telefony identifikovat právě hrající písničky či televizní pořady. Samotná aplikace dokáže využít mikrofon mobilního telefonu k nahrání a rozpoznání písničky či filmu a sama vám tento audio výstup přiřadí k vašemu příspěvku.

Odpadá vám tak zdlouhavé hledání a zjišťování, jak se ta zpropadená písnička vlastně jmenovala. Jedná se v případě Facebooku opět o řekněme další vykradení nápadu, který již ve světě dlouho funguje.

Stejnou funkci umožňovala totiž i taktéž mobilní Shazam a SoundHound.

Nové tlačítko u fotogalerií a fotek na Facebooku?

A zdá se, že Facebook s novinkami rozhodně nekončí. V zahraničních médiích se objevily zprávy, že Facebook by měl přidat u zatagovaných fotek další možnost. A sice, když někoho na fotce označíte, lidé, kteří si danou fotku prohlíží si budou moci zobrazit další fotky zatagovaného uživatele. Ušetří vám to tak dá se říci jeden mezikrok, kdy si nebudete muset proklikávat profil daného uživatele a pak složitě hledat jeho alba a fotky. Nyní to máte na dosah jednoho kliku.

Jiný reach u více obrázků

S teorií, že když do příspěvku vložíte více než jen jednu fotku, přišli zahraniční marketéři nedávno. Facebook vám totiž dnes umožňuje vložit do příspěvku více než jenom jednu fotografii, ale můžete jich vložit i více naráz.

Screenshot at Jun 09 07-35-14

A jak ukazují výsledky testů, takové příspěvky mají daleko větší organický reach. Zatím není jasné, zda to může spíše fakt, že máte větší šanci se trefit do vkusu uživatele, když k obrázkům přidáte více fotek a nebo zda to tak Facebook plánoval záměrně. Každopádně, pokud chcete zvýšit aktivitu svých fanoušků na Facebooku, přidávejte zkrátka do statusů více fotek. Platí zejména pro eshopy, které mají dostatečné množství kvalitního obrazového materiálu ke sdílení.

 

Tip na tuto „novinku“ nám dali kluci a holky z I-moda.cz, kteří ji s úspěchem používají. My jim samozřejmě moc děkujeme za upozornění.

Mens Style Lab

A na závěr taková perlička. Pokud i vy patříte mezi muže, kterým chybí vkus, tak nedávno vyšla aplikace s názvem Mens Style Lab (mensstylelab.com), která vám pomůže s  výběrem a nakupováním oblečení. Jednoduše si naklikáte, co máte rádi (barvy, vzory) a aplikace vám sama řekne, jaký styl oblečení by vám sednul nejlépe. Ba co víc, vhodné oblečení si můžete nechat přímo zaslat k vám domů. Bohužel zatím tahle aplikace funguje pouze ve Spojených státech. Ale dříve nebo později se třeba něco podobného objeví i u nás.

34731 30802

Foto: http://www.i-moda.cz/panske-obleceni/

Publikováno: Pondělí, 9 Červen, 2014 autorem Facemag.cz