Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook představil novou verzi Kalendáře a Událostí

Facebook se snaží vyhovět co nejvíce potřebám svých uživatelů. Jedním z posledních vylepšení je zbrusu nová verze kalendáře, který se zobrazuje ve dvou mutacích.

Chronologický seznam událostí

Prvním z nich je chronologický seznam událostí, který však nezahrnuje pouze ty události, na kterých se daný uživatel přímo podílí (narozeniny, srazy, pozvánky), ale také události Facebookem doporučené. Ty sociální síť vybírá podle toho, jaké máme přátele, jaké soubory většinou lajkujeme, jaké máme oblíbené stránky apod.

Jak vidíte na obrázku, v levé části obrazovky se zobrazuje malý kalendář, ve kterém je modře zvýrazněn aktuální den. Stejně tak se zde zobrazují události, na které jste pozváni. V případě, že však některou z pozvánek odmítnete, z kalendáře zmizí.

Zobrazení typu kalendář

O tomto zobrazení se dá říci, že se jedná o plnou verzi kalendáře. Na rozdíl od seznamu je totiž toto zobrazení přehlednější a zobrazují se zde i narozeniny přátel (pokud hodláte používat pouze chronologický přehled, dejte pozor, ať nezapomenete na něčí narozeniny).

Pro zobrazení události není třeba opustit stránku

Velkou výhodou nové verze kalendáře je, že není vůbec třeba pro zobrazení události opustit danou stránku (např. album některého z přátel apod.). Na toto zobrazení je navíc velice snadné se kdykoliv přepnout (viz obr.)

Přehlednější správa skupin

Další velice praktickou novinkou je i změna ve fungování skupin. Zanedlouho by totiž mělo být možné zjistit, kteří z členů skupiny již zhlédli např. pozvánku či fotografii. U těch členů, kteří zatím o pozvánce nic neví, je možné je urychleně kontaktovat např. mobilem a zabránit tomu, že se k nim zpráva vůbec nedostane. Zjistit konkrétní osoby, které příspěvek zhlédli, je navíc velice jednoduché. Prostě najeďte na příspěvek myší a seznam těch, kteří jej již viděli, se rozbalí v bublině. Pokud jej viděli všichni členové skupiny, zobrazí se „seen by everyone“.

Už jste slyšeli o facebookovském hackathonu?

Je obdivuhodné, že se i u tak velké společnosti, jako je Facebook, stále drží tradice typické pro začátek firmy. Jednou z těchto tradic je i tzv. hackathon (mix slovíček „marathon“ a „hack on“ – vylepšit). Při této události se sejdou inženýři z celé společnosti a během noci se snaží naprogramovat prototyp aplikace, kterou bude možné na Facebooku normálně použít a která nějakým způsobem vylepší a zpohodlní uživatelské prostřední na této sociální síti. No a věřte nebo ne, změny, které jsme zde dnes popisovali, nejsou nic jiného než produkt jednoho z facebookovských vylepšovacích marathonů, hackathonů.

[Zdroj: Bob Baldwin: Hackathon: Building a better Events view]

Publikováno: Pondělí, 16 Červenec, 2012 autorem Facemag.cz