Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook porazil Google!

Podle údajů výzkumné společnosti Hitwise z minulého týdne, měl Facebook návštěvnost 7,07% všech připojených internetových uživatelů v USA. Google však jen 7,03%. Poprvé v historii se tedy v návštěvnosti dostal Facebook před Google.

Když si prohlédneme graf společnosti Hitwise, zjistíme, že k tomu dřív, nebo později muselo dojít. Facebook stále neuvěřitelně rychle roste a stropu zdaleka nedosáhnul.

Tržní podíl návštěv Facebook zvýšil o 185% ve srovnání se stejném týdnu v roce 2009, zatímco návštěvnost Google vzrostla „pouze“ o 9% za stejný časový horizont.

Graf ukazuje návštěvnost pouze domovské stránky. Pokud by měl být brán v potaz celý záběr Googlu na internetu, včetně subdomén, Youtube a podobně, představoval by 11,03% trhu v USA. Facebook by tak skončil třetí. Pokud ale rostoucí trend bude nadále pokračovat, i v tomto ohledu najdeme brzy Facebook na prvním místě.

Google se snaží v poslední době na tento trend reagovat svou sociální sítí Buzz, která však zdaleka nedosahuje oblíbenosti Facebooku.

Publikováno: Středa, 17 Březen, 2010 autorem Facemag.cz