Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook plošně spouští nové tlačítko „To se mi líbí“ a „Sdílet“

A chystá ještě další novinku: flexibilní šířku embedovaných postů. Jak Facebook hodnotí svoje nejnovější updaty a změny a jaký mají vůbec na Facebooku dopad?

V posledním roce Facebook uvedl celou řadu více či méně výrazných novinek. Představil nám nová tlačítka „To se mi líbí“ a „Sdílet“, posty v embedech a také řadu změn v našem newsfeedu. Změny se evidentně dobře vyplácí – průměrný referral traffic na stránky médií vzrostl o 170 %, referral traffic z Facebooku se za pouhý měsíc zvýšil o 47 %.

Nová tlačítka jsou atraktivnější

Facebook se tedy rozhodl využít tohoto příznivého proudu a zavádí plošně nová tlačítka i žhavou novinku: flexibilní šířku postů v embedech.

Po měsíci soustavného testování se ukázalo, že nová tlačítka „To se mi líbí“ a „Sdílet“ vykazují pětiprocentní nárůst počtu kliknutí napříč celým Internetem. Pět procent se nezdá jako velké číslo, ale uvědomme si, že se jedná o 5 % z 22 miliard shlédnutí těchto tlačítek denně – a v tomto kontextu už celá zpráva vypadá jinak. Díky pozitivním výsledkům se Facebook rozhodl uvést tlačítka do ostrého provozu.

Facebook plošně spouští nová tlačítka a také chystá flexibilní rozměry embedovaných postů

Facebook otestoval nová tlačítka a zjistil, že se líbí. Nyní je vypouští do ostrého provozu.

Úplnou novinkou je pak uvedení flexibilních rozměrů embedovaných postů. Tato nová funkce se ovšem omezuje pouze na stolní počítače a laptopy. Autoři postů si mohou vybrat libovolnou šířku v rozmezí 350-750 px. Na mobilních zařízeních tento prvek nefunguje a šířka příspěvku se automaticky přizpůsobuje rozměrům zařízení.

Facebook plošně spouští nová tlačítka a také chystá flexibilní rozměry embedovaných postů

Na stolních počítačích a laptopem nyní budete moci libovolně upravit šířku embedovaných postů. Kde funkci najdete vidíte v červeném rámečku.

Zdroj: Developers.facebook.com

Publikováno: Sobota, 14 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz