Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook opustil Paul Adams

Paul Adams od ledna roku 2011 ve Facebook zastával pozici s názvem Global Head of Brand Design. Do Facebooku přešel z konkurenčního Googlu. Po více než dvou letech tak opět mění své působiště. Nyní bude vést designéry v Intercomu, což je platforma, která má sloužit jako komplexní komunikační nástroj pro firmy i jednotlivce.

Sám Paul Adams uvedl, že jej k tomu vedly primárně osobní důvody. Údajně neplánoval, že by z Facebooku odešel, ale jak se začaly stupňovat námluvy od Intercomu, nakonec se rozhodl, že si tuto jedinečnou příležitost nenechá ujít. Pro Intercom bude operovat z kanceláře v Dublinu. Paul Adams se proslavil v minulosti mimo jiné tím, že vydal svou knihu Social Circles, kterou jeho bývalý chlebodárce na Googlu zcela zablokoval, takže nebyla kupříkladu na Amazonu k nalezení. Celou patálii dalekosáhle popisuje na svém blogu, který se také nesmazatelně zapsal do historie tím, že na jeho stránkách vyšel obsáhlý článek o tom, proč Paul Adams odešel z Googlu.

Vedly ho k tomu různé důvody. Zejména rostoucí byrokratizace firmy, politikaření a také to, že Google mu nejdříve pomáhal dát dohromady jeho publikaci, dal mu písemný souhlas, že s publikací knihy souhlasí a pak vydání knihy tiše sabotoval.

Zdroje:

http://allfacebook.com/paul-adams-intercom_b118284

http://www.thinkoutsidein.com/blog/2011/07/why-i-left-google-what-happened-to-my-book-what-i-work-on-at-facebook/

 

Publikováno: Úterý, 28 Květen, 2013 autorem Facemag.cz