Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook nově spustil funkci videohovorů

Je to jen pár dní, co Google představil svou službu Google+ – novou sociální síť, která by podle mnohých reakcí měla být “Lepší verzí Facebooku”. Uživatelé Google+ mají k dispozici například třídění přátel do kruhů, skupinový videochat, a jiné. Na tuto skutečnost zareagoval Facebook téměř okamžitě a ve spolupráci se Skype spustil možnost videochatu také.


Funkce je plně aktivní a už nyní ji můžete bez problému využívat. Postup je naprosto jednoduchý. Stačí když si nainstalujete plugin, díky kterému budete moci videohovory provozovat. Návod jak na to, Facebook zveřejnil ZDE. Instalace vám nezabere ani 2 minuty. Je ovšem nezbytně nutné, aby měl plugin nainstalovaný i ten, s kým chcete telefonovat.


Potom už si jen najdete danou osobu v chatu a přímo tam se vám nově zobrazí ikonka videa.


Když na danou ikonku kliknete, začnete “volat” svému příteli. Typický zvuk vyzvánění upozorňuje uživatele na druhém konci, že má příchozí hovor.


Potom už je vše stejné jako u Skype – kamarád na druhé straně hovor přijme, a pokud máte i webkameru, můžete společnými audio-vizuálními hovory trávit celé dny (samozřejmě zadarmo).


Už jste si novou funkci na Facebooku vyzkoušeli? Budete videochat používat, nebo vám to přijde zbytečné?

Publikováno: Čtvrtek, 7 Červenec, 2011 autorem Facemag.cz