Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook nabídne embedy pro posty

V rámci snahy propašovat Facebook do většího množství veřejných diskusí nyní společnost představila další novinku: posty z Facebooku bude nyní možné vybavit embedy a tak je sdílet třeba na blozích nebo ve zprávách na zpravodajských serverech.

Post bude fungovat stejně, jako třeba tweety z Twitteru nebo videa z YouTube. U postu se vám objeví možnost zobrazit jej s embedy, načež se vám ukáže kód, který budete moci zkopírovat a vložit do blogu, příspěvku nebo HTML souboru.

Aby bylo možno získat embedy, musí být post veřejný. Facebook pro příklad použil post o narození královského potomka ve velké Británii:

Facebook spouští možnost získat embedy pro post a tak jej sdílet na blogu nebo v jiných příspěvcích

Červeně je na screenshotu označena možnost získat embedy pro daný post

Mezi první uživatele embedů patří Mashable, CNN, The Huffington Post nebo časopis People. Embedy by mohly získat popularitu i přesto, že 72% uživatelů nastavuje své posty jako soukromé. Nezanedbatelný význam mohou mít, společně s využitím hashtagů (které je mimochodem také možné do embedů přidat) pro inzerenty například během velkých událostí, jako jsou sportovní utkání nebo třeba předávání Oscarů.

Myslíte, že využijete embedy? Jsou užitečnější pro jednotlivce nebo pro adminy stránek, reprezentujících značku či společnost?

Zdroj: http://mashable.com/2013/07/31/facebook-embeddable-posts/

Publikováno: Čtvrtek, 1 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz